Pędził Porsche 155 km/h na trasie katowickiej w Poznaniu! To mogło skończyć się tragicznie. Zobacz wideo

Policjanci poznańskiej drogówki zatrzymali na tzw. trasie katowickiej kierowcę samochodu marki Porsche, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 85 km/h. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator, a jego skutki były poważne dla nieodpowiedzialnego kierowcy.

Pędził Porsche 155 km/h na trasie katowickiej w Poznaniu! To mogło skończyć się tragicznie. Zobacz wideo

155 km/h na trasie katowickiej w Poznaniu

Brawura za kierownicą i ignorowanie przepisów drogowych, zwłaszcza przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkości, są głównymi przyczynami wypadków drogowych. W walce z tymi niebezpiecznymi zachowaniami na drogach aktywnie działa grupa “SPEED”. Ostatnio ich działania skupiły się na zatrzymaniu niezwykle nieodpowiedzialnego kierowcy.

Kierowca samochodu marki Porsche poruszał się ulicą Krzywoustego w Poznaniu z prędkością 155 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 85 km/h. Dzięki natychmiastowej interwencji policji, udało się zapobiec potencjalnej tragedii.

Skończyło się mandatem, a mogło skończyć się tragicznie

Takie zachowanie to szczyt nieodpowiedzialności, które mogło zakończyć się tragicznymi konsekwencjami. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji policjantów, udało się zatrzymać kierowcę zanim doszło do wypadku.

  • Za przekroczenie prędkości aż o 85 km/h w terenie zabudowanym, kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł, otrzymał również 15 punktów karnych. 24-latek został pozbawiony także prawa jazdy – przekazali poznańscy policjanci z grupy “SPEED”.

Apel policji

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości oraz o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach, gdzie przepisy drogowe i zdrowy rozsądek tego wymagają. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

Zobacz wideo

Całe zdarzenie zostało nagrane przez policyjny wideorejestrator.  

Policja przypomina, że brawura na drodze nie tylko stwarza zagrożenie dla kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Warto pamiętać, że przestrzeganie przepisów może uratować życie. 

© 2021 MotoPoznań

Realizacja