Gran Turismo 2024 dojechało do Poznania. W sobotę każdy będzie mógł zobaczyć supersamochody na Torze Poznań

„Mruczenie” silnika, które od razu pokazuje jego moc od dziś będzie można usłyszeć w Poznaniu częściej niż zwykle, a to za sprawą tegorocznej edycji Gran Turismo Polonia, która dotarła do stolicy Wielkopolski.

Gran Turismo 2024 dojechało do Poznania. W sobotę każdy będzie mógł zobaczyć supersamochody na Torze Poznań fot. archiwum redakcji

 

Tegoroczna edycja jest jubileuszową, bo 20. w historii. Wyruszyła kilka dni temu w Gdańsku i dziś dociera do Poznania, gdzie spędzi kilka dni.

W tym roku udział w imprezie bierze ok. 70 supersamochodów, a wśród kierowców są zarówno stali bywalcy, jak i debiutanci. W Poznaniu spędzą 3 dni, z wielkim finałem imprezy w sobotę na Torze Poznań.

Kierowcy będą trenować na poznańskim torze, a w międzyczasie stacjonować będą w innym niż zwykle miejscu – przy hotelu City Park, a nie jak w poprzednich latach w centrum miasta, w hotelu Andersia.

Z okazji jubileuszu, organizatorzy przygotowali niespodziankę dla miłośników motoryzacji. W sobotę będzie można można podziwiać auta na Torze Poznań bez ograniczeń – impreza będzie otwarta dla publiczności. Wejście możliwe będzie od godziny 10:00. Niektórzy kierowcy już zapowiedzieli, że będą próbowali pobić rekord czasu okrążenia na poznańskim torze.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja