Mieszkańcy niewielkich miejscowości często spodziewają się spokojnego ruchu i bezpiecznych dróg. Tym większe zdziwienie mogła wywołać prędkość, z jaką przez Zakrzewo przejeżdżało audi prowadzone przez 26-letniego mieszkańca gminy Miejska Górka. Licznik policyjnego radaru pokazał wartość, która bardziej pasuje do drogi ekspresowej niż obszaru zabudowanego.
Gaz do dechy na „pięćdziesiątce”. 29-latek stracił prawo jazdy w kilka sekund
Ponad dwa razy szybciej, niż pozwalają przepisy. Tak jechał 29-letni kierowca Mercedesa zatrzymany przez policjantów drogówki z Jarocina podczas kontroli na terenie gminy Żerków. Chwila brawury kosztowała go nie tylko wysoki mandat, ale również utratę prawa jazdy.
Przekroczył prędkość o ponad 50 km/h i stracił prawo jazdy
Z prędkością ponad dwukrotnie wyższą, niż dozwolona, jechał kierowca z powiatu poznańskiego, zatrzymany przez policję w Koszutach na DK11. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mężczyzna stracił prawo jazdy.
Pędził przez Środę Wlkp., wyprzedzał na ciągłej i był pijany. 26-latek stracił prawo jazdy
Niebezpieczna jazda ulicami Środy Wielkopolskiej zakończyła się policyjną kontrolą i poważnymi konsekwencjami dla 26-letniego kierowcy. Mężczyzna nie tylko znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, ale także wyprzedzał w miejscu niedozwolonym i prowadził samochód pod wpływem alkoholu.
„Gaz do dechy” i… po prawie jazdy. Weekendowe kontrole SPEED na drogach Wielkopolski
Ponad 150 kilometrów na godzinę na drogach, gdzie obowiązywały znacznie niższe limity prędkości. Tak zakończył się weekend dla trzech kierowców zatrzymanych przez policjantów z gostyńskiej grupy SPEED. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości - wszyscy rażąco złamali przepisy i stracili prawa jazdy na trzy miesiące.
Przekroczył prędkość o prawie 60 km/h, okazało się, że nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę
Zamiast 90 km/h, pędził o niemal 60 km/h więcej. Nieodpowiedzialny kierowca, który został zatrzymany przez policję na terenie Marianowa Brodowskiego, usłyszał wyrok w trybie przyspieszonym. Okazało się, że nie tylko rażąco przekroczył dozwoloną prędkość, ale także w ogóle nie powinien siadać za kierownicę.
Policja podsumowała świąteczny weekend na wielkopolskich drogach
Wielkanocny weekend na wielkopolskich drogach był intensywny. Mieszkańcy zarówno Wielkopolski, jak i sąsiednich województw podróżowali do rodzin i znajomych czy po prostu na weekendowy wypoczynek, przez co widoczny był wzmożony ruch. Nie obyło się bez przykrych sytuacji, w tym kolizji i wypadków.
177 km/h na S11. Motocyklista z pasażerką zatrzymany przez poznańską drogówkę
Niebezpieczna jazda zakończyła się policyjną kontrolą i wysokim mandatem. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali motocyklistę, który na trasie S11 znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna pędził aż 177 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h.
14-latek jechał 72 km/h w terenie zabudowanym. Sprawa trafi do sądu rodzinnego
Niebezpieczna jazda w terenie zabudowanym zakończyła się interwencją policji. 14-letni mieszkaniec gminy Pleszew stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich po tym, jak złamał przepisy ruchu drogowego i został zatrzymany podczas kontroli drogowej w miejscowości Folusz.
Piesi odskoczyli w ostatniej sekundzie przed pędzącym samochodem. Niebezpieczna sytuacja w centrum miasta
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w centrum Poznania na ul. Małe Garbary, gdzie kierowca samochodu osobowego, pędząc w kierunku Ronda Śródka, niemal potrącił dwoje pieszych. Przechodzący przez pasy uciekli w ostatniej chwili.



