16 września 2024

Mercedes EQB i malownicza podróż do Kołobrzegu – relacja z wyprawy

Wakacyjna podróż nad morze to coś, na co czekają wszyscy Poznaniacy. Tym razem wybraliśmy się w wyjątkową trasę – Mercedesem EQB z firmy MB Motors w Poznaniu. Celem podróży był Kołobrzeg, jeden z ulubionych kurortów mieszkańców Wielkopolski. Zamiast jednak wybrać autostradę, postawiliśmy na trasę pełną uroku, prowadzącą przez Szwajcarię Połczyńską, z dala od miejskiego zgiełku i pełną przyrodniczych niespodzianek.

Mercedes EQB i malownicza podróż do Kołobrzegu – relacja z wyprawy

Dlaczego wybraliśmy trasę przez Szwajcarię Połczyńską?

Mercedes EQB ma zasięg około 370 km po pełnym naładowaniu, a dystans do Kołobrzegu wynosi około 270 km. Zamiast jednak ryzykować wyższym zużyciem energii na autostradzie, postanowiliśmy wybrać trasę bardziej ekonomiczną i malowniczą. Stara droga przez Wałcz, Czaplinek oraz mniejsze miejscowości okazała się strzałem w dziesiątkę. Głównym atutem tej trasy był jednak jej niepowtarzalny krajobraz – pola, lasy i jeziora, które dodawały podróży niezwykłego klimatu.

Najbardziej ekscytującym odcinkiem była „Szwajcaria Połczyńska” – słynna trasa „1000 zakrętów”, która wije się przez obszar mikroregionu przyrodniczego, obejmującego gminy Połczyn-Zdrój, Złocieniec, Barwice i Czaplinek. Dolina Pięciu Jezior, będąca częścią rezerwatu krajobrazowego, zaskoczyła nas swoją malowniczością i stała się doskonałym tłem dla naszej elektrycznej wyprawy. Wysokie wzgórza morenowe, pastwiska i lasy stworzyły niemal górski krajobraz na zachodniopomorskiej równinie.

Podróż elektrykiem bez stresu

Z początku obawialiśmy się, jak Mercedes EQB poradzi sobie na trasie do Kołobrzegu, jednak rzeczywistość okazała się bardzo komfortowa. Zużycie energii było zgodne z realnym dystansem, co dowodzi, że nie ma potrzeby obawiać się podróży elektrycznym samochodem na dłuższych dystansach. W dodatku, na trasie oraz w samym Kołobrzegu jest wiele punktów ładowania, a ich dostępność sprawia, że nie musieliśmy czekać w kolejce.

Elektryczne ładowanie w praktyce

Ładowanie samochodu elektrycznego może być szybkie i wygodne, zwłaszcza przy ładowarkach o mocy 150 kW. W czasie, gdy zjedliśmy obiad w Kołobrzegu, nasz Mercedes EQB był już gotowy do dalszej drogi. To pokazuje, że podróżowanie autem elektrycznym nie tylko jest możliwe, ale też wygodne, nawet w popularnych turystycznych miejscowościach.

Poznańska ekonomia

Podróżując elektrycznym Mercedesem EQB, można zapomnieć o częstych postojach na tankowanie. Na stacji benzynowej zatrzymywaliśmy się jedynie po kawę, a wybierając hotel z dostępem do gniazdka do ładowania samochodu, mieliśmy ładowanie całkowicie za darmo. Dzięki temu, koszt podróży w dwie strony wyniósł niecałe 110 zł. To kolejny dowód na to, że podróżowanie samochodem elektrycznym jest nie tylko wygodne, ale także bardzo ekonomiczne.

Zakończenie podróży

Podróż Mercedesem EQB przez Szwajcarię Połczyńską była czymś więcej niż tylko wyprawą nad morze. Była to okazja do poznania niezwykłych miejsc, jak Dolina Pięciu Jezior czy wzgórze Wola Góra – najwyższy punkt Pomorza Zachodniego. Nasza przygoda z elektrykiem okazała się bezproblemowa, pełna wrażeń i pozytywnych niespodzianek. Dzięki dostępności ładowarek oraz malowniczej trasie, możemy śmiało stwierdzić, że podróżowanie elektrycznym Mercedesem to przyszłość, która już dzisiaj staje się naszą rzeczywistością.

Partnerem artykułu jest MB Motors – Twój Dealer Mercedes-Benz w Poznaniu, ul. Krzywoustego 71

MB Motors jest Autoryzowanym Salonem i Serwisem Mercedes-Benz, Mercedes-EQ, Mercedes-AMG i Maybach. Oferujemy pełen zakres usług związanych ze sprzedażą, finansowaniem i ubezpieczeniem samochodów nowych (osobowych i dostawczych), używanych (samochody wszystkich marek), a także kompleksową obsługą posprzedażną obejmującą serwis, naprawy oraz likwidację szkód. W naszym salonie znajdziesz również oryginalne części i akcesoria Mercedes-Benz, zapewniając pełne wsparcie dla każdego kierowcy.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja