Czas na 45. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Nic nie zastąpi widoku typowego oldtimer’a, którego na co dzień na ulicy trudno zobaczyć. Od 30 sierpnia do 2 września Automobilklub Wielkopolski pomoże motoryzacyjnym pasjonatom nacieszyć wzrok prawdziwymi klasykami w ramach 45. Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

Czas na 45. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Automobilklub Wielkopolska organizuje 45. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, który jest najstarszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce.

W czwartek 30 sierpnia rozpoczęciem całej imprezy będzie sportowe oblicze zawodów. Po Torze Poznań od godziny 17:00 jeździć będą samochody oraz motocykle, które stworzą dość nietypowe widowisko. Na tegorocznej trasie rajdu nie zabraknie takich marek jak Buick Super Six, Cadillac 355c czy Mercedes W21 oraz aut nazywanych prawdziwymi legendami PRL-u tj. Syrena, Trabant i Polski Fiat. 

W piątek, 31 sierpnia, wszystkie pojazdy będzie można podziwiać przed Hotelem 500 w Tarnowie Podgórnym, a następnie na Rynku w Obornikach o 12:00. Przejazd do Poznania będzie sfinalizowany Konkursem Elegancji punktualnie o 16:00 na Placu Wolności, gdzie właściciele pojazdów zaprezentują się w strojach z epoki, z której pochodzi ich auto, np. odwzorowując ubiór mechanika z NRD przy Trabancie. To prawdziwa atrakcja dla mieszkańców Poznania, mogąc zobaczyć prawdziwy kunszt motoryzacyjnej inżynierii i dozę historii.

W sobotę o 10:00 wszyscy z powrotem udadzą się do Tarnowa Podgórnego, co będzie II częścią rajdu. O godzinie 12:00 na obrzyckim Rynku odbędzie się kolejna prezentacja pojazdów.

Patronat honorowy imprezy objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Poznański Jacek Grabkowski oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja