Zakup auta używanego

Myślisz o zmianie auta? Aktualny ma już swoje lata, a być może rodzina się rozrasta i potrzebujesz większej przestrzeni, by komfortowo korzystać z uroków dalekich podróży i spontanicznych rodzinnych wypadów za miasto… Bez względu na motywy, przy zakupie kolejnego auta zawsze towarzyszy nuta euforii i pozytywnych emocji. Należy sobie postawić pytanie, czy planujesz zakupić auto nowe, czy używane? Obecnie występujący trend podpowiada, że liczba sprzedawanych aut na rynku pierwotnym wciąż rośnie. Na pewno duża zasługa w tym firm i samochodów flotowych. Niemniej pomijając niniejsze dane, rynek wtórny notuje zdecydowanie więcej transakcji i przeciętny użytkownik chętniej kupuje samochody używane. Jednym z czynników przemawiającym za takim obrotem sprawy jest na pewno cena, ale to nie jest kluczowy warunek.

Zakup auta używanego

Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta

Jeżeli już jesteś przekonany, w obrębie którego rynku będziesz wyszukiwał adekwatne oferty i będą to ogłoszenia rodem z rynku wtórnego, to musisz rozwiać kolejną wątpliwość: czy ma to być auto pochodzące z Polski, czy spoza kraju? Ile głosów, tyle opinii, często sprzecznych i niejednolitych. Pojazdy importowane kojarzą się zazwyczaj z manipulowanymi wartościami przebiegów, czyli widniejące liczby na licznikach nie są tożsame z rzeczywiście pokonanymi na drogach innych państw. Niestety, jest to fakt, o którym głośno się mówi, dlatego należy współpracować z zaufanymi firmami, które specjalizują się w branży motoryzacyjnej.

Jedną z takich firm jest MOTO-HOME – skup aut w Poznaniu, przy czym wielkopolska grupa trudni się także skupem motocykli, sprzedażą samochodów, kwestiami ubezpieczeniowymi czy przywracaniem pojazdom dawnego blasku poprzez czyszczenie i auto kosmetykę. W kontekście sprowadzania używanych aut spoza obszaru Polski dobrze mieć świadomość większych przebiegów z racji intensywniejszego użytkowania. Czy to musi mieć negatywny wpływ na kondycję i stan techniczny auta? Niekoniecznie, tym bardziej jeżeli pokonuje się dłuższe odcinki po autostradach i drogach dobrej jakości, wówczas ani silnik, ani zawieszenie nie są dotykane awariami czy przeciążeniami. Warto także pamiętać, że gdy interesujesz się autem, które już jest zarejestrowane w Polsce, a wcześniej zostało sprowadzone, to z dużym prawdopodobieństwem licznik został skutecznie przestawiony, a wartości zmanipulowane. Na szczęście obecne metody pozwalają na zweryfikowanie tego typu okoliczności. Pamiętaj, że coraz więcej stacji diagnostycznych prowadzi przeglądy i ocenia stan faktyczny auta będącego przedmiotem potencjalnej transakcji w stosunku do deklarowanego przez sprzedawcę, co jest szczególnie zalecane.