Poniedziałkowy szczyt komunikacyjny – gdzie są korki w mieście i okolicach?

W Poznaniu i na jego obrzeżach powoli rozkręca się poranny szczyt komunikacyjny. Gdzie można spodziewać się spowolnionej przez korki jazdy?

Poniedziałkowy szczyt komunikacyjny – gdzie są korki w mieście i okolicach?

W mieście najwięcej utrudnień w rejonie Ronda Śródka – z uwagi na wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, korkuje się dojazd od strony ul. Hlonda oraz od ul. Warszawskiej.

Na ul. Głogowskiej, na nitce w kierunku centrum miasta, na wysokości Górczyna doszło do kolizji, co spowodowało powstanie korka, który zaczyna się na wysokości giełdy odzieżowej i kończy przed skrzyżowaniem z ul. Krzywą.

Utrudnienia czekają na kierowców także na ul. Torowej i Ługańskiej, gdzie występują utrudnienia z przejazdem pod ul. Krzywoustego.

Korkuje się również rejon skrzyżowania ul. św. Wawrzyńca, Niestachowskiej i Żeromskiego z uwagi na prowadzone prace, a także na fakt, że od wczoraj nie działa tam sygnalizacja świetlna.

Coraz bardziej zakorkowany jest również poznański odcinek autostrady A2, szczególnie na nitce w kierunku Świecka. Kierowcy muszą jednak mocno zwolnić jadąc w obu kierunkach.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja