Supersamochody znów w Poznaniu. Trwa Gran Turismo Polonia 2020

Od wczoraj w Poznaniu można częściej niż zwykle usłyszeć „pomruk” sportowych aut. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Gran Turismo Polonia, która w tym roku odbywa się w innym niż zwykle terminie i w „covidowej” wersji.

Supersamochody znów w Poznaniu. Trwa Gran Turismo Polonia 2020

W niedzielne popołudnie do stolicy Wielkopolski przyjechało około 50 szybkich i luksusowych samochodów. Wszystko to w ramach kolejnej edycji Gran Turismo Polonia 2020, która w tym roku odbywa się w sierpniu. Kierowcy przyjechali do Poznania z Warszawy, gdzie prezentowali swoje samochody od soboty.

Jak zwykle „bazą” stał się Hotel Andersia i jego zewnętrzny parking, dzięki czemu poznaniacy mogą podziwiać super samochody w centrum miasta. Zarówno dziś jak i jutro w godzinach 9:00-17:00 kierowcy prezentują się na Torze Poznań. Poznań opuszczą w środę, 19 sierpnia, do południa.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, impreza ma – jak mówią organizatorzy –  „covidowy” charakter. Do Poznania przyjechało jedynie około 50 samochodów, czyli o połowę mniej niż zwykle. Nie ma także dnia otwartego dla widzów.

Tegoroczna edycja miała być pierwszą, gdy Gran Turismo Polonia „wyjeżdża” także poza Poznań. Supersamochody miały zaprezentować się także we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Ostatecznie jednak, z uwagi na pandemię, ograniczono się jedynie do dwóch miast – stolicy Polski oraz stolicy Wielkopolski.

Jak podkreślają organizatorzy, pomimo problemów nie wyobrażali sobie, by nie przyjechać w tym roku do Poznania, który na stałe wpisał się w kalendarz Gran Turismo. Ważne było zachowanie tradycji i jej ciągłości.

Jednocześnie, wszyscy liczą na to, że podczas przyszłorocznej edycji będzie możliwe spotkanie juz w większym, standardowym gronie miłośników motoryzacji.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja