Na A2 Tiry wyprzedzają “na trzeciego”

Wyprzedzać z prawej czy nie? Takie pytanie zadają sobie kierowcy na coraz bardziej zatłoczonych polskich autostradach. Chodzi o sytuację, gdy ktoś uporczywie jedzie lewym pasem, a prawy jest wolny. Co jednak, gdy wszystkie pasy są zablokowane przez samochody poruszające się z podobną prędkością?

Na A2 Tiry wyprzedzają “na trzeciego”

Ostatnia sytuacja najczęściej dotyczy samochodów ciężarowych. W przypadku trzech pasów powinny poruszać się jedynie dwoma prawymi. Jak informują kierowcy, rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej. Od czasu uruchomienia trzeciego pasa na poznańskim odcinku autostrady A2 nie przywrócono zakazu wyprzedzania dla ciężarówek, co część kierujących wykorzystuje do jazdy także lewym pasem. Dochodzi do sytuacji, w której wszystkie są zablokowane przez ciężarówki poruszające się z niemal identyczną prędkością, choć teoretycznie ta na lewym pasie jest w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania. Pozostali kierowcy są w ten sposób “przyblokowani” nawet kilka kilometrów.

Zarządca chce obserwować sytuację przez najbliższe około pół roku i dopiero wtedy podjąć decyzję o przywróceniu zakazu i “odblokowaniu” lewego pasa. To co dziś można było zobaczyć na poznańskim odcinku obwodnicy raczej nie na daje się na upomnienie i jak informują kierowcy – nie było odosobnionym przypadkiem.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja