13 sierpnia 2022

Piątkowy popołudniowy szczyt komunikacyjny na poznańskich ulicach

Bardzo mocno zakorkowały się poznańskie ulice. Fatalnie wygląda szczególnie centrum miasta, ale korki występują także na trasach wylotowych. Kierowcy stoją m.in. na ul. Królowej Jadwigi, Winogradach, Lechickiej i Naramowickiej.

Piątkowy popołudniowy szczyt komunikacyjny na poznańskich ulicach

Północ Poznania zakorkowała się na ul. Naramowickiej w obu kierunkach, gdzie korek sięga od ul. Lechickiej do wysokości ul. Błażeja. Sama ul. Lechicka także mocno zapchana, szczególnie na nitce w kierunku mostu Lecha, gdzie kolejka samochodów rozpoczyna się od skrzyżowania z ul. Mieszka I.

Duży ruch także na ul. Obornickiej i Strzeszyńskiej. Bardzo powolna jazda czeka na kierowców na ul. Winogrady i Pułaskiego. Zakorkowane Garbary, od Szelągowskiej do ul. Królowej Jadwigi.

Zator powstał na moście Królowej Jadwigi w stronę centrum miasta – sięga od Ronda Rataje. Ul. Jana Pawła II „stoi” od Ronda Śródka do Ronda Rataje. Zakorkowana także ul.Wyszyńskiego.

Kierowcy stoją też na ul. Hetmańskiej od ul. Głogowskiej do Arciszewskiego oraz na odcinku od ul. Dolna Wilda do Ronda Starołęka. Bardzo dużo samochodów jest na ul. 28 Czerwca i Wierzbięcice.