Poranny szczyt komunikacyjny na drogach w centrum i dojazdach do Poznania

Mocno korkują się dojazdy do Poznania. Korki także w centrum miasta oraz na autostradzie A2.

Poranny szczyt komunikacyjny na drogach w centrum i dojazdach do Poznania

Powolny wjazd do Poznania czeka na kierowców jadących od strony Komornik, ponieważ korek zaczyna się już w Szreniawie. Źle wygląda także dojazd od strony Tarnowa Podgórnego na DK92, choć w tym przypadku zator powstał na nitkach w obu kierunkach.

Korkuje się dojazd i wyjazd z Poznania na trasie ze Złotnik i Suchego Lasu. Na kierowców jadących ze Swarzędza utrudnienia czekają na moście na Cybinie, gdzie pojawiło się zwężenie, które spowodowało korki w okolicy granicy z Poznaniem na nitce prowadzącej w kierunku ul. Warszawskiej.

Korek na autostradzie A2 od węzła Luboń do węzła Poznań – Wschód z uwagi na prowadzone tam prace. Spowodowało to również korki na trasie S11 od wysokości węzła Koninko do zjazdu na autostradę w Krzesinach, na nitce w kierunku Poznania.

W samym Poznaniu także sytuacja nie przedstawia się dobrze. Duże utrudnienia czekają na kierowców w rejonie remontowanego mostu Lecha. Korki na ul. Lechickiej od skrzyżowania z ul. Wilczak, zakorkowana ul. Chemiczna w kierunku ul. Lechickiej, Bałtycka już na wysokości Schronu Piechoty J2 IIIa oraz Gdyńska, przed skrzyżowaniem z ul. Chemiczną. Coraz bardziej zakorkowana jest także ul. Gnieźnieńska.

Kolejka samochodów na ul. Estkowskiego i Wyszyńskiego w kierunku ul. Garbary, dojazd do Ronda Rataje od strony trasy katowickiej – korek już na wysokości ul. Milczańskiej, a także od Ronda Rataje do AWF.

Na ul. Starołęckiej korek na dojeździe do Ronda Starołęka już na wysokości zakładów Stomil. Ul. Hetmańska zakorkowana od ul. Dolna Wilda do Ronda Starołęka. Z kolei dojazd od strony ul. Zamenhofa oznacza dla kierowców wolną jazdę już od wysokości ul. Szczytnickiej.

Ul. Głogowska zakorkowana na wysokości Górczyna. Korki również w rejonach ulic: Grochowskiej, Ściegiennego i Jugosłowiańskiej.

Korek na ul. Lutyckiej w kierunku ul. Dąbrowskiego i na ul. Niestachowskiej w kierunku centrum miasta już za al. Solidarności.

„Stoi” ul. Pułaskiego, al. Niepodległości, Winogrady, Roosevelta, Wierzbowa, Grobla i Garbary.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja