21 kwietnia 2024

Centymetry od tragedii – policja ustaliła kierowcę, który niemal potrącił dwójkę dzieci na przejściu dla pieszych

Ułamek sekundy i centymetry – tyle brakowało, by doszło do tragedii na ul. Malwowej. Kierowca busa nie ustąpił wówczas pierwszeństwa przechodzącym przez przejście dla pieszych dzieciom. Policja ustaliła, kto kierował pojazdem. Jak się okazało, mężczyzna nie powinien nawet wsiadać „za kółko”. Do zdarzenia doszło 16 lutego na ul. Malwowej w Poznaniu. Na opublikowanym w Internecie […]

Centymetry od tragedii – policja ustaliła kierowcę, który niemal potrącił dwójkę dzieci na przejściu dla pieszych

Ułamek sekundy i centymetry – tyle brakowało, by doszło do tragedii na ul. Malwowej. Kierowca busa nie ustąpił wówczas pierwszeństwa przechodzącym przez przejście dla pieszych dzieciom. Policja ustaliła, kto kierował pojazdem. Jak się okazało, mężczyzna nie powinien nawet wsiadać „za kółko”.

Do zdarzenia doszło 16 lutego na ul. Malwowej w Poznaniu. Na opublikowanym w Internecie nagraniu z kamery w jednym z samochodów widać, jak dwoje dzieci wchodzi na przejście dla pieszych.

Po przejściu jednego pasa, wchodzą na drugi – niestety, kierowca jadący z lewej strony nie zachował szczególnej ostrożności  dojeżdżając do przejścia dla pieszych i wjeżdża na „pasy” bez redukcji prędkości. Dopiero w ostatniej chwili odbija w bok, dzięki czemu minimalnie mija dzieci, które zatrzymują się w ostatniej chwili.

Po publikacji nagrania poznańska policja zapewniła, że jeśli nie wpłynęło w tej sprawie zgłoszenie, to sama, na podstawie nagrania, rozpocznie śledztwo.

Dziś poinformowano, że ustalono, kto prowadził wówczas busa. Kierowcą okazał się mężczyzna, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Okazało się także, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Oznacza to, że odpowiada m.in. za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja