Na jakim etapie jest budowa mostu w Rogalinku ?

Most w Rogalinku ma być oddany do użytku już w przyszłym roku. Sprawdziliśmy na jakim etapie jest budowa.

Na jakim etapie jest budowa mostu w Rogalinku ?

Inwestycja jest bardzo ważna nie tylko dla okolicznych mieszkańców. Most znajduje się także w ciągu DW431, z której korzysta wielu mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego.

Nowy, pięcioprzęsłowy most powstanie po północnej stronie starej przeprawy. Będzie miał długość ponad 315 metrów i jezdnię o szerokości 7 metrów. Powstaną tam dwa ciągi pieszo-rowerowe i kanalizację deszczową. W ramach inwestycji zostaną także przebudowane sieci: telekomunikacyjna oraz gazowa.

Stary most zostanie wyburzony po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu.

Inwestycja jest warta ponad 63 miliony złotych, z czego prawie 52 miliony złotych wyniesie dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

]Inwestycja rozpoczęła się na wysokości ulicy Niwka Stara (okolice oczyszczalni ścieków), a jej koniec został wyznaczony na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 431 z ulicami Północną i Wodną, które również zostaną przebudowane.

Prace mają zakończyć się do 30 października 2022 roku, jednak kierowcy na DW431 będą mogli skorzystać z mostu już w kwietniu 2022 roku.