Na łuku drogi i torowisku, czyli parkowanie na ul. Pamiątkowej

Nie dość, że na łuku drogi, to jeszcze częściowo na torowisku tramwajowym – w ten sposób zaparkował jeden z kierowców na ul. Pamiątkowej. Strażnicy miejscy nie mieli wątpliwości, że w tym przypadku należy wezwać na miejsce lawetę, by jak najszybciej usunąć pojazd, a kierujący został ukarany.

Na łuku drogi i torowisku, czyli parkowanie na ul. Pamiątkowej

 

Straż miejska przyznaje, że interwencji, które kończą się przyjazdem lawety i odholowaniem nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na parking strzeżony nie brakuje. Najczęściej przeprowadzane są w ostatnich miesiącach na Wildzie i Łazarzu, gdzie wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu w związku z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania.

Czasem jednak powodem jest blokowanie ruchu lub stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W przypadku kierowcy na ul. Pamiątkowej funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że zaparkowany przez niego samochód trzeba jak najszybciej usunąć. Kierujący zaparkował na łuku drogi, w miejscu niedozwolonym i na dodatek częściowo na torowisku tramwajowym w rejonie starej zajezdni MPK. Mimo, że nie jest ona używana na regularnych trasach, to torowisko nadal jest czynne i korzystają z niego tramwaje.

Samochód został odholowany na koszt właściciela pojazdu, który będzie musiał także zapłacić mandat.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja