4 grudnia 2021

Otwarcie wiaduktu na ul. Kurlandzkiej coraz bliżej

Kierowcy nie mogą doczekać się już zakończenia prac związanych z budową wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej. Z pewnością ucieszy ich informacja, że trwa asfaltowanie nawierzchni jezdni na wiadukcie oraz dojazdach do niego na nowych rondach, które powstały po jego obu stronach. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu już niedługo obiekt zostanie udostępniony użytkownikom.

Otwarcie wiaduktu na ul. Kurlandzkiej coraz bliżej

Przebudowa wiaduktu, polegająca na rozbiórce starego obiektu i budowie nowego, a także przebudowie infrastruktury w jego bezpośrednim sąsiedztwie rozpoczęła się niemal rok temu – w listopadzie 2020 roku. Stary wiadukt był juz w bardzo złym stanie technicznym, który uniemożliwiał jego dalsze użytkowanie. Nowy obiekt ma czteroprzęsłową konstrukcję z odpowiednim odwodnieniem, którego brakowało do tej pory. Wyznaczono również drogę rowerową oraz chodnik.

W ramach inwestycji przebudowywane są także dojazdy do wiaduktu. Na skrzyżowaniach z obu stron powstały ronda, co zapewni większe bezpieczeństwo w tym rejonie.

W ubiegłym tygodniu przeprowadzono próby obciążeniowe wiaduktu. Obecnie układany jest asfalt na jezdni na wiadukcie oraz rondach.

Od wczoraj możliwy jest wyjazd z ul. Ślężańskiej w ul. Bobrzańską.

Wiadukt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Wtedy też znikną również utrudnienia w ruchu na ul. Krzywoustego pod powstającym obiektem.

 

 

autorka: A. Karczewska