Kolejne kontrole tzw. “taksówek na aplikację”.

Kolejne kontrole tzw. “taksówek na aplikację”. Funkcjonariusze policji, Służby Granicznej i Inspektoratu Transportu Drogowego sprawdzali uprawnienia kierujących, legalność ich pobytu w Polsce oraz stan techniczny pojazdów.

Kolejne kontrole tzw. “taksówek na aplikację”.

W nocy przeprowadziliśmy działania mającą na celu skontrolowanie firmy oraz osoby, które przewożą ludzi zarobkowo. Sprawdzaliśmy tożsamość osób, czy przebywają legalnie na terenie Polski, czy posiadają licencję na wykonywanie zarobkowego przewozu pasażerów, jak również stan trzeźwości oraz czy nie są pod wpływem środków psychoaktywnych. Kontrolowaliśmy stan techniczny pojazdów oraz wyposażenie samochodów. Sprawdzaliśmy, czy samochody posiadają odpowiednie oznakowanie, jakie muszą posiadać taksówki – tłumaczył sierżant Kędziora.

W nocy skontrolowano 165 osób oraz 121 pojazdów.

Podczas kontroli zatrzymano jedną osobę, która była sprawcą przestępstwa. W wyniku kontroli zatrzymano również 3 dowody rejestracyjne, skontrolowano 69 licencji na przewóz osób. Nałożono 45 mandatów karnych – podsumował sierż. sztab. Łukasz Kędziora.– To dobrze, że są takie kontrole, dużo ludzi nie ma dokumentów i działa nielegalnie. Cieszę się, bo może wyeliminuje to konkurencje, która jeździ w weekendy i myśli, że tak wolno – skomentował pan Zbigniew, kierowca przewozu osób.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja