21 lutego 2024

Karnety z wejściem na sparingi i Klub Skorpiona, czyli przygotowania do sezonu PSŻ Poznań

Trwa sprzedaż karnetów na spotkania PSŻ Poznań w nadchodzącym sezonie. Poznańskie Skorpiony przygotowują się do pierwszego od 12 lat sezonu w 1. lidze żużlowej, a wsparcie kibiców z pewnością pomoże im podczas rywalizacji. Przygotowano także Klub Skorpiona dla zagorzałych miłośników poznańskiej drużyny.

Karnety z wejściem na sparingi i Klub Skorpiona, czyli przygotowania do sezonu PSŻ Poznań fot. PSŻ Poznań

Żużel w Poznaniu ma wieloletnią tradycję, ale ostatnie sukcesy Skorpionów sprawiły, że przybyło kibiców zarówno dorosłych jak i tych najmłodszych. Najbliższy sezon PSŻ będzie jeździł w 1. lidze żużlowej po ubiegłorocznym awansie. Skorpiony będą występować na tym poziomie rozgrywek po raz pierwszy od 2011 roku.

Trwa sprzedaż karnetów dla tych, którzy chcą wspierać zawodników poznańskiej drużyny. Karnety obejmują nie tylko wejście na siedem spotkań rundy zasadniczej, ale także na sparingi zawody młodzieżowe oraz wybrane zawody, które będą organizowane przez klub. Cena za normalny wynosi 270 złotych, a ulgowy 180 złotych. Sprzedaż potrwa do 19 marca.

Zakup możliwy jest stacjonarnie w biurze klubu przy ulicy Warmińskiej 1 lub online poprzez sklep PSŻ (tutaj).

To jednak nie koniec ciekawych opcji dla kibiców. Fani PSŻ mogą stać się członkami specjalnego Klubu Skorpiona, który jest nowym projektem mającym na celu jednoczenie społeczności miłośników poznańskiego żużla.

Członkiem klubu można zostać wykupując Kartę Mały Skorpion dostępną za 25 złotych miesięcznie lub Kartę Duży Skorpion w cenie 50 złotych miesięcznie.

Członkowie klubu mogą liczyć m.in. na zniżki w klubowym sklepie, umieszczenie nazwiska na specjalnej tablicy w parku maszyn czy zaproszenie na spotkania z zawodnikami. Zapisy możliwe są online na stronie PSŻ.

W stosunku do ubiegłego sezonu w zespole zaszło kilka zmian. Drużynę opuścili m.in. doświadczeni Rune Holta i Chris Harris. Do klubu trafił utytułowany Szwed Antonio Lindbäck oraz Polacy – Adrian Gała i Adrian Cyfer. Po rocznej przerwie spowodowanej wojną w Ukrainie do składu ma powrócić Aleksandr Łoktajew, a formacja juniorska została wzmocniona Karolem Żupińskim. Za prowadzenie zespołu odpowiada Tomasz Bajerski.

Runda zasadnicza 2023 rozpocznie się 8 kwietnia i wtedy to Skopriony podejmą u siebie Trans MF Landshut Devils. PSŻ Poznań otrzymał licencję warunkową na start w rozgrywkach – konieczne jest dostosowanie stadionu na poznańskim Golęcinie do wymogów rozgrywek 1 ligi. Oznacza to m.in. wymianę band pneumatycznych.

Runda zasadnicza potrwa do 5 sierpnia.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2021 MotoPoznań

Realizacja