Budowa kładki nad Wartą w Owińskach i Radojewie w zaawansowanym etapie – Prace blisko zakończenia!

Kładka, która ma połączyć dwa brzegi Warty w Owińskach i Radojewie, znajduje się w zaawansowanym etapie budowy. Prace idą pełną parą, a na zdjęciach widać już znaczny postęp. Według planów, cały projekt ma zostać zakończony w czerwcu.

Budowa kładki nad Wartą w Owińskach i Radojewie w zaawansowanym etapie – Prace blisko zakończenia!

Warto przypomnieć, że o tej inwestycji pisaliśmy już w marcu 2018 roku, kiedy to przedstawiono koncepcję budowy kładki. Według tych planów, konstrukcja miała opierać się na żelbetowych palach, a jej szerokość miała umożliwić swobodne poruszanie się zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Dodatkowo, projekt przewidywał stworzenie punktów widokowych oraz miejsc do odpoczynku, oddzielonych od głównej trasy. Na stronie Owińskiej miała być także wybudowana przystań jachtowa i kajakowa, wraz z pływającym pomostem.

Obecnie prace przy infrastrukturze po stronie Owińsk zostały już zakończone. Na początku 2021 roku oficjalnie oddano do użytku przystań, która znajduje się przy ulicy Cysterek. Jest ona odpowiednio oświetlona i monitorowana, co zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. Dodatkowo, na przystani zamontowano stoły, ławki oraz stację naprawczą rowerów. Wykonano również umocnienia brzegu rzeki. W sezonie dostępny jest także pomost pływający, który umożliwia cumowanie kajaków i innych łodzi.

Teraz najważniejszym zadaniem jest ukończenie samej kładki. Prace prowadzi firma MOST z Sopotu, która jest odpowiedzialna za realizację tego projektu. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 23 mln złotych. Kładka ma stanowić ważne połączenie między dwoma brzegami Warty, ułatwiając pieszym i rowerzystom korzystanie z rekreacyjnych terenów nad rzeką oraz sprzyjając rozwojowi turystyki w okolicy.

Budowa kładki jest oczekiwana przez lokalną społeczność, która wierzy, że po zakończeniu projektu stanie się ona istotnym elementem infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej. Nowe połączenie między Owińskami a Radojewem przyczyni się do poprawy dostępności i umożliwi korzystanie z uroków rzeki Warty na całej jej długości.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja