Prace na Al. Marcinkowskiego na ukończeniu. Wygodniejszy przejazd i więcej zieleni

Prace na Al. Marcinkowskiego zbliżają się do końca. Obecnie trwają prace wykończeniowe w okolicy inwestycji. Jeszcze w tym tygodniu mają poprawić się warunki poruszania się dla wszystkich uczestników ruchu.

Prace na Al. Marcinkowskiego na ukończeniu. Wygodniejszy przejazd i więcej zieleni fot. PIM

 

Zmiany na Al. Marcinkowskiego to jeden z elementów Programu Centrum. Między ul. św. Marcin a Muzeum Narodowym pojawiła się nowa nawierzchnia i wymieniono oświetlenie. Zamontowano także małą architekturę.

Najważniejszą zmianą jest jednak zieleń. Do tej pory kompozycja alei drzew kończyła się na wysokości Biblioteki Raczyńskich, a po remoncie zmieniła się perspektywa widokowa na gmach Muzeum Narodowego – posadzono dęby kolumnowe. Łącznie między Al. Marcinkowskiego od ul. św. Marcin do muzeum przybyło 36 drzew.

Na wyspach przed budynkiem pojawiły się żywopłoty z cisu, a całość uzupełniono sezonowymi kwietnikami na wyspie między pl. Wolności a muzeum.

Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe. Wykonawca zajmuje się montażem małej architektury, oznakowania oraz pielęgnacji zieleni. W piątek, 19 maja, ściągane będzie ogrodzenie ustawione na czas prac, a to oznacza udostępnienie dla kierowców obu jezdni Al. Marcinkowskiego. Teren wokół zostanie uporządkowany, podobnie jak organizacja ruchu. Wszystko to pozytywnie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo poruszania się nie tylko samochodami, ale także pieszo czy na rowerze.

W przyszłym tygodniu wprowadzane będzie stałe oznakowanie poziome. Po demontażu wygrodzenia jezdni, będzie możliwy bezpośredni dojazd do ul. 23 Lutego wzdłuż budynku Muzeum Narodowego. Natomiast dojazd do posesji przy Al. Marcinkowskiego 20, 21 i 22 oraz dostawy do Galerii MM będą odbywały się od strony ul. 23 Lutego.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja