Kolejni złodzieje katalizatorów zatrzymani

Policjanci z poznańskiej Wildy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 48 lat, w związku z kradzieżą katalizatorów z zaparkowanych samochodów. Podejrzani byli już wcześniej znani policji.

Kolejni złodzieje katalizatorów zatrzymani fot. KMP Poznań

 

Dwóch mieszkańców stolicy Wielkopolski zostało zatrzymanych przez policjantów z Komisariatu Policji Poznań-Wilda. Mężczyźni są podejrzewani o kradzież katalizatorów o łącznej wartości około 2 tys. złotych. Ze śledztwa wynika, że na początku maja ukradli  elementy układu wydechowego z samochodów marki Mitsubishi i Mercedes, które były zaparkowane w hali garażowej w centrum Poznania.

Funkcjonariusze, analizując materiały z monitoringu i zgromadzone dowody, szybko zidentyfikowali potencjalnych sprawców. Okazało się, że dobrze ich znają z poprzednich interwencji.

Zaraz po zatrzymaniu, 48- i 38-latek zostali przesłuchani. Dowody zgromadzone przez śledczych wystarczyły do postawienia im zarzutów kradzieży dwóch katalizatorów. Jak wynika z ustaleń, przestępstwo zostało popełnione przez nich wspólnie i z premedytacją. Teraz czeka ich proces, w którym mogą zostać skazani na karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Ostatecznie, o ich losie zadecyduje sąd.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja