Moc atrakcji podczas obchodów Dnia Taksówkarza dla dużych i małych

W najbliższą niedzielę Poznań stanie się miejscem wyjątkowego świętowania. Na terenie Skoda Autodrom odbędą się obchody Dnia Taksówkarza. Do udziału w pikniku rodzinny zaproszeni są nie tylko taksówkarze, ale także wszyscy mieszkańcy Poznania. Wśród atrakcji przewidziane są konkursy, testy umiejętności kierowców oraz prezentacje zabytkowych pojazdów.

Moc atrakcji podczas obchodów Dnia Taksówkarza dla dużych i małych fot. UMP

 

Poznań to miasto z bogatą, sięgającą 120 lat, historią taksówkarską. Jak zauważył zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski, obecnie przez ulice miasta przemieszcza się ponad 8000 taksówek. Obchody mają na celu nie tylko uczczenie kierowców i ich rodzin, ale również przybliżenie mieszkańcom tego zawodu.

Wśród gości specjalnych znajdą się znane osobowości, takie jak rajdowiec Krzysztof Hołowczyc i aktor Mieczysław Hryniewicz. Będzie to okazja do posłuchania o bezpiecznej jeździe i ciekawostkach związanych z jazdą zarówno na torze rajdowym, jak i na planie filmowym. Dodatkowo, Joanna Jajus, dyrektorka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP, zapowiada mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, w tym rozdawanie upominków dla uczestników.

Dzień zostanie wypełniony różnorodnymi atrakcjami. Od godziny 10:00 finaliści konkursu na “Poznańskiego Taksówkarza Roku” będą prezentować swoje umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy. Imprezy plenerowe rozpoczną się o godzinie 12.00, kiedy to przedstawiciel Poznańskich Inwestycji Miejskich podzieli się informacjami o przyszłych planach inwestycyjnych w mieście.

Na specjalnych stoiskach uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak zostać kierowcą taksówki. Młodsze pokolenie będzie mogło testować swoje umiejętności w konkursach na refleks, organizowanych przez uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych. Nie zabraknie również historycznego aspektu, dzięki specjalnej wystawie organizowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak zmieniały się taksówki na przestrzeni lat i jakie pojazdy obsługiwały poznańskie ulice w przeszłości.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia będzie gala, podczas której wręczony zostanie tytuł “Poznańskiego Taksówkarza Roku”. Zwycięzca wyłoniony zostanie na podstawie testów i zawodów, które odbyły się wcześniej. Wśród nagród dla uczestników pikniku znajdą się weekendowe pobyty w hotelach i różne vouchery. Wydarzenie będzie również doskonałą okazją do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze, z licznymi atrakcjami dla osób w każdym wieku. Na miejsce wydarzenia można dojechać zarówno komunikacją miejską, jak i korzystając z bezpłatnego parkingu.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja