Volkswagen czasowo ogranicza pracę w Wielkopolsce. Co się dzieje?

W najbliższym tygodniu w zakładach Volkswagena w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni zostanie ograniczona praca. Część pracowników pojechała za to do fabryki w Słowenii. Co się dzieje i czy należy się niepokoić o przyszłość wielkopolskich zakładów?

Volkswagen czasowo ogranicza pracę w Wielkopolsce. Co się dzieje? fot. google maps

 

W poniedziałek i piątek w najbliższym tygodniu większość pracowników zakładów Volkswagena w Poznaniu, Swarzędzu, a także częściowo we Wrześni będzie miała narzucone „wolne”. Powodem są efekty powodzi w Słowenii, a dokładniej problemy z dostawą części do produkcji silników.

Jak przekazała rzecznik prasowa VW Patrycja Kasprzyk, słoweński zakład został zalany, przez co podwykonawca nie jest w stanie realizować dostaw.

Na miejsce udała się grupa pracowników z wielkopolskich zakładów, którzy pomogą w ponownym uruchomieniu słoweńskiej fabryki.

To nie pierwszy raz, gdy Volkswagen ogranicza swoje działanie w związku z sytuacją na rynkach zagranicznych. Podobne działania podejmowano m.in. w czasie pandemii, w czasie problemów z dostawą półprzewodników z Azji czy też po wybuchu wojny w Ukrainie.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja