Wraca stała organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. św. Marcin i Al. Niepodległości

Po utrudnieniach związanych z przebudową, w rejonie skrzyżowania ul. św. Marcin i Al. Niepodległości przywracana jest stała organizacja ruchu.

Wraca stała organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. św. Marcin i Al. Niepodległości fot. PIM

 

Od dzisiaj kierowcy jadący od strony ul. Roosevelta w kierunku ul. Solnej mają do dyspozycji jeden pas do lewoskrętu – tak jak przed rozpoczęciem przebudowy. Na ul. Składowej, między ul. Towarową i Al. Niepodległości przywrócono ruch dwukierunkowy.

Stała organizacja ruchu wraca też na skrzyżowaniu Al. Niepodległości z ul. Powstańców Wielkopolskich, gdzie zlikwidowano tymczasową możliwość skrętu w lewo.

W powyższych lokalizacjach trwa wprowadzanie docelowego oprogramowania dla sygnalizacji świetlnej.

Docelowe oznakowanie i oprogramowanie sygnalizacji świetlnej w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ma być w pełni gotowe w najbliższych dniach, co będzie krokiem w kierunku przywrócenia stałej organizacji ruchu w całym przebudowywanym rejonie.

„Dzięki inwestycji piesi będą mogli bezpiecznie poruszać się nowym przejściem przez ul. Św. Marcin na wysokości Akademii Muzycznej, rowerzyści sprawnie przemieszczać się po dedykowanych im drogach, a kierowcy jadący od ul. Fredry korzystać z bezpiecznego, bezkolizyjnego lewoskrętu z Al. Niepodległości w ul. Św. Marcin. Na Al. Niepodległości od ul. Libelta do ul. Św Marcin autobusy będą poruszać się sprawniej, dzięki zapewnieniu przejazdu nowym buspasem.” – przypomina Jacek Łakomy z Poznańskich Inwestycji Miejskich

© 2021 MotoPoznań

Realizacja