22 czerwca 2024

Deszcz i emocje podczas finału mistrzostw Polski Rallycross

Przedostatni weekend października przyniósł miłośnikom sportów motorowych sporo emocji. Finały mistrzostw Polski Rallycross oraz Pucharu Polski Autocross rozegrano na torze w Poznaniu, choć aura nie sprzyjała kierowcom.

Deszcz i emocje podczas finału mistrzostw Polski Rallycross fot. Automobilklub Wielkopolski

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się w przyzwoitych warunkach. Trzy sesje kwalifikacyjne przeszły bez większych zakłóceń, co dawało nadzieję na udane zawody. Niestety, drugiego dnia, w miarę upływu godzin, warunki na torze stawały się coraz trudniejsze. Wzmagający się deszcz szczególnie utrudniał jazdę po szutrowych odcinkach toru. Mimo to, kierowcy nie dawali za wygraną, a widzowie mieli okazję śledzić zmagania pełne adrenaliny.

Najbardziej emocjonujące chwile przyniósł wyścig Pucharu Polski Autocross. Już po pierwszym zakręcie doszło do zawirowań w stawce. W wyniku złych warunków atmosferycznych organizatorzy podjęli decyzję o anulowaniu biegu finałowego. Ostateczna klasyfikacja oparta została na wynikach wyścigów półfinałowych. Na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Laskowski, zdobywca w sumie 144 punktów w sezonie, śledzony przez Adama Milana (139 pkt.) oraz Wojciecha Milana (109 pkt.).

Mimo deszczu, zawody mistrzostw Polski Rallycross odbyły się w pełni, chociaż kierowcy musieli mierzyć się z wieloma niebezpiecznymi sytuacjami. Najwięcej uszkodzeń odniosły pojazdy – aż 9 zawodników nie ukończyło finałowych wyścigów. Mimo tych trudności, młodzi adepci sportów motorowych pokazali swój talent. Szczególnie warto wspomnieć o 16-letnim Filipie Melonie, który okazał się najlepszy w kategorii SC Cup.

Kolejne kategorie przyniosły wiele emocji. W kategorii RWD Cup zwyciężył Kamil Pietraszko, a w klasyfikacji generalnej sezonu triumfował Igor Sokulski. Kolejne wyścigi w kategoriach SuperNational, SN 2000 oraz SN +2000 dostarczyły wielu niezapomnianych momentów, a zwycięzcy – Robert Dąbrowski, Robert Dąbrowski i Krzysiak, odpowiednio – udowodnili, że są prawdziwymi mistrzami kierownicy.

Pod koniec dnia odbyło się uroczyste wręczenie pucharów w sali konferencyjnej Toru „Poznań”.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja