Kolejny odcinek ul. Promienistej w nowej odsłonie

Mieszkańcy i kierowcy mogą już cieszyć się nowo wyremontowaną nawierzchnią jezdni na kolejnym odcinku ulicy Promienistej. To część większego projektu modernizacyjnego, którego celem jest poprawa infrastruktury drogowej w tej części miasta.

Kolejny odcinek ul. Promienistej w nowej odsłonie fot. ZDM

 

Prace remontowe były realizowane na odcinku między ulicami Jugosłowiańską i Jawornicką. Jest to kontynuacja remontu, który rozpoczął się dwa lata temu na innym odcinku tej samej ulicy – od ulicy Jawornickiej do ulicy Krośnieńskiej.

Remont ulicy Promienistej polegał na usunięciu zniszczonej i naprawianej wielokrotnie nawierzchni jezdni, a następnie na ułożeniu nowych warstw asfaltu – wiążącej i ścieralnej. Działania te miały na celu nie tylko poprawę estetyki, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Po zakończeniu prac asfaltowych, niezbędne było oczekiwanie na odpowiednie warunki pogodowe, aby można było przystąpić do malowania oznakowania poziomego. Dzięki tym działaniom, ulica Promienista teraz prezentuje się nowocześnie, z wyraźnym oznakowaniem, co znacząco poprawia warunki przejazdu.

Całkowity koszt remontu wyniósł ponad 500 tysięcy złotych. To inwestycja, która ma na celu nie tylko podniesienie estetyki miejskiej przestrzeni, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników drogi.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja