19 lipca 2024

Nowa nawierzchnia na ul. Bałtyckiej

Mieszkańcy miasta mogą cieszyć się nowo wyremontowanym odcinkiem ulicy Bałtyckiej, jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych. Zakład Robót Drogowych zakończył prace remontowe na prawym pasie drogi, rozciągającym się od Antoninka do ulicy Gnieźnieńskiej.

Nowa nawierzchnia na ul. Bałtyckiej fot. ZDM

 

Prace remontowe, które trwały niecałe dwa tygodnie, przyniosły znaczącą poprawę w jakości nawierzchni drogowej. Stary, zniszczony asfalt został całkowicie usunięty i zastąpiony nowym, co znacznie podnosi komfort podróżowania tą trasą. 

Ze względu na znaczenie ulicy Bałtyckiej dla lokalnego ruchu drogowego, prace remontowe były przeprowadzane etapami. Taki sposób realizacji pozwalał na zachowanie płynności ruchu i ograniczanie utrudnień dla użytkowników drogi. 

Koszt tegorocznych prac remontowych wyniósł około 290 tysięcy złotych, z ostatecznym kosztem, który zostanie ustalony po przeprowadzeniu odbiorów technicznych. W planach jest jeszcze wykonanie oznakowania poziomego oraz drobnych prac na poboczach, które zostaną zrealizowane, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja