Od jutra przejazd wielkopolskim odcinkiem autostrady A2 znów będzie droższy. Ile wyniesie podwyżka?

Od poniedziałkowego poranka przejazd autostradą A2 na wielkopolskim odcinku znów będzie droższy. Podwyżki wyniosą nawet 8%.

Od jutra przejazd wielkopolskim odcinkiem autostrady A2 znów będzie droższy. Ile wyniesie podwyżka?

 

Jak przekazała Autostrada Wielkopolska, zmiana to efekt „rosnących kosztów utrzymania autostrady, niezmiennie wysokimi stopami procentowymi oraz utrzymującym się wzrostem inflacji”.

Od godziny 6:00 w poniedziałek, 11 marca, przejazd każdym z trzech odcinków autostrady między Koninem a Nowym Tomyślem, będzie droższy o 6,6-8,5%, w zależności od kategorii pojazdu.

Nowe stawki wyniosą:

– 16 zł (wcześniej 15) – Kat. 6 (motocykle)
– 32 zł (wcześniej 30) – Kat. 1 (pojazdy osobowe o dwóch osiach)
– 51 zł (wcześniej 47) – Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)
– 78 zł (wcześniej 72) – Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)
– 118 zł (wcześniej 109) – Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
– 320 zł (wcześniej 300) – Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

To kolejna podwyżka opłat w ciągu pół roku. Poprzednią wprowadzono 11 września 2023 roku.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja