Wybrano wykonawcę budowy kolejnego odcinka S11 Oborniki-Poznań

W ramach dążenia do ukończenia kluczowego projektu infrastrukturalnego, jakim jest droga ekspresowa S11, nastąpił znaczący postęp – wyłoniono wykonawcę dla 22-kilometrowego odcinka pomiędzy Obornikami a Poznaniem, włączając w to obwodnicę Obornik. O wynikach przetargu poinformowała GDDKiA.

Wybrano wykonawcę budowy kolejnego odcinka S11 Oborniki-Poznań

 

Konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud zaoferowało najkorzystniejsze warunki realizacji projektu, przedkładając ofertę o wartości ponad 853 milionów złotych w otwartym przetargu, który rozpoczął się 10 października ubiegłego roku.

Złożona propozycja, oceniona na podstawie kryteriów cenowych (55%) oraz jakościowych (45%), w tym gwarancji na ekrany akustyczne, obiekty mostowe oraz zagospodarowanie pozyskanego destruktu asfaltowego, prześcignęła pozostałych siedmiu konkurentów. W przypadku braku odwołań oraz po pomyślnym przejściu kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, umowa z wykonawcą zostanie podpisana w II kwartale bieżącego roku.

Projekt realizowany będzie w formule „Projektuj i buduj”, co umożliwi kompleksowe dostosowanie drogi do obecnych i przyszłych potrzeb użytkowników. Okres realizacji inwestycji wynosi 39 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych, które mogą wpłynąć na tempo prac.

Ekspresowa S11, która ostatecznie połączy Pomorze Środkowe z Aglomeracją Śląską, ma być arterią łączącą cztery województwa i ułatwić przemieszczanie się na trasie o długości blisko 620 kilometrów, w tym wspólny odcinek z drogą S6. Trasa ta stanowi istotne ogniwo w krajowym systemie komunikacyjnym, mając na celu nie tylko poprawę dostępności regionów, ale również zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Aktualnie, z ponad 150 kilometrów dostępnych odcinków S11, trwają prace lub przygotowania do dalszych etapów budowy, w tym między innymi na odcinku Bobolice – Szczecinek. Najnowsza inwestycja w Obornikach i Poznaniu znacząco przybliży zakończenie całego przedsięwzięcia, które ma skrócić czas podróży z Kołobrzegu do węzła Piekary Śląskie do nieco ponad 5 godzin dla kierowców samochodów osobowych.

Zakończenie projektu drogi ekspresowej S11 nie tylko ułatwi podróże między kluczowymi regionami Polski, ale także wpłynie na rozwój gospodarczy i integrację społeczną, otwierając nowe możliwości dla mieszkańców i przedsiębiorców.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja