21 kwietnia 2024

Kolejny fragment ul. Promienistej zostanie wyremontowany

Mocno zniszczona, „połatana”, nierówna, z koleinami i dziurami – nawierzchnia na ul. Promienistej jest w złym stanie i wymaga remontu. Ten rozpocznie się jutro, a po jego zakończeniu poprawi się komfort i bezpieczeństwo poruszania się po niej.

Kolejny fragment ul. Promienistej zostanie wyremontowany fot. ZDM

 

Ulica Promienista jest istotną trasą dla wielu mieszkańców, a stan jej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Remont prowadzony jest odcinkowo, co z jednej strony ma znaczenie finansowe, z drugiej, pozwala na utrzymanie ruchu kołowego. Do tej pory prace przeprowadzono na odcinkach od ul. Jawornickiej do ul. Krośnieńskiej, a w październiku ubiegłego roku wyremontowana była część od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Jawornickiej.

We wtorek, 26 marca, rozpocznie się remont odcinka po zachodniej stronie ulicy od ul. Trębackiej do Jugosłowiańskiej oraz po wschodniej stronie od ul. Krośnieńskiej do Rembertowskiej.

Inwestycja obejmie także skrzyżowanie z ul. Jawornicką oraz dwie zatoki autobusowe w rejonie ul. Trębackiej i Jawornickiej.

Remont potrwa do końca kwietnia i będzie odbywał się pod ruchem, co oznacza, że przejazd zostanie utrzymany, ale możliwe są czasowe i miejscowe utrudnienia. Koszt prac bitumicznych to ponad 1,6 mln złotych.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja