29 maja 2024

Bez zalogowanej karty kierowcy i ze złym stanem technicznym pojazdu

Podczas rutynowej kontroli na drodze krajowej nr 32 w Granowie, patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Leszna zatrzymał pojazd ciężarowy polskiego przewoźnika wykonującego transport z Włocławka do Zielonej Góry. Inspektorzy stwierdzili liczne naruszenia techniczne naczepy, które skutkowały natychmiastowym zakazem dalszej jazdy.

Bez zalogowanej karty kierowcy i ze złym stanem technicznym pojazdu fot. witd

 

W trakcie inspekcji, największe zastrzeżenia wzbudził stan opon na drugiej osi naczepy, które były nadmiernie zużyte i uszkodzone z widocznym kordem. Dodatkowo, naczepa nie przeszła wymaganych badań technicznych, co jest naruszeniem obowiązujących przepisów. Inspektorzy ujawnili również, że przewoźnik wielokrotnie wykonywał przewozy bez zalogowanej karty kierowcy oraz bez kalibracji tachografu, co jest niezgodne z regulacjami dotyczącymi czasu pracy kierowców.

Za stwierdzone naruszenia przedsiębiorca odpowiedzialny za transport ciężarowy zostanie objęty postępowaniem administracyjnym z potencjalną karą wynoszącą 9.700 zł. Osoba zarządzająca transportem również będzie musiała stawić czoła konsekwencjom prawym z możliwą karą w wysokości 700 zł.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja