Na Junikowie powstanie nowy parking

Plac u zbiegu ulic Srebrnej i Małoszyńskiej, który do tej pory służył jako rozjeżdżone klepisko, wkrótce przejdzie metamorfozę. Władze miasta ogłosiły wybór wykonawcy, który przeprowadzi inwestycję mającą na celu stworzenie nowoczesnego parkingu, obsadzonego drzewami.

Na Junikowie powstanie nowy parking

Planowane Zmiany

W ramach inwestycji na placu powstaną 33 miejsca postojowe, w tym trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Teren będzie wyposażony w stojaki na rowery, ławki oraz oświetlenie. Nawierzchnia parkingu zostanie wykonana z przepuszczalnej kostki brukowej, co pozwoli na lepsze zarządzanie wodą opadową i ochronę środowiska.

Zieleń i Estetyka

Nie cały teren zostanie utwardzony. Na powierzchni prawie 800 metrów kwadratowych założony zostanie trawnik, a wokół parkingu posadzone zostaną drzewa, takie jak platany, lipy, klony i wiśnie – łącznie ponad 20 sztuk. Dzięki temu nowe miejsce parkingowe będzie nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i przyjazne dla mieszkańców.

Infrastruktura i Dostępność

Wjazd na parking odbywać się będzie od ul. Grotkowskiej, co pozwoli na wygodny i bezpieczny dostęp do miejsc postojowych. Dodatkowo, na odcinku od ul. Małoszyńskiej do ul. Grotkowskiej zostanie wybudowany nowy chodnik, co poprawi infrastrukturę pieszą w tej części Junikowa.

Harmonogram Prac

Zasadnicze prace budowlane planowane są na okres wakacyjny, aby zminimalizować utrudnienia dla pobliskiej szkoły. Nasadzenia drzew i zakładanie trawnika planowane są na jesień, co pozwoli roślinom lepiej się przyjąć i zapewni ich zdrowy wzrost.

Koszty i Finansowanie

Całkowity koszt inwestycji wyniesie niemal milion złotych. Projekt został zrealizowany dzięki poprawce radnych: Wojciecha Kręglewskiego, który zabezpieczył 680 tys. zł oraz Tomasza Stachowiaka, który dołożył 100 tys. zł. Reszta środków pochodzi z budżetu miasta.

Korzyści dla Mieszkańców

Nowy parking znacząco poprawi komfort mieszkańców Junikowa, zapewniając więcej miejsc postojowych w strategicznej lokalizacji. Zadbane otoczenie oraz dodatkowa zieleń podniosą walory estetyczne okolicy, czyniąc ją bardziej przyjazną dla mieszkańców i odwiedzających.

Radni i mieszkańcy mają nadzieję, że realizacja tego projektu przyczyni się do poprawy jakości życia w tej części Poznania, oferując nowoczesne i ekologiczne rozwiązania w zakresie infrastruktury miejskiej.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja