Pierwsza edycja MB Motors Shooting Day – reverse mentoring w branży motoryzacyjnej

Mercedes-Benz MB Motors z sukcesem zakończyło pierwszą edycję Shooting Day, która odbyło się w Poznaniu. Wydarzenie to zostało zorganizowane w celu wymiany wiedzy pomiędzy młodymi talentami fotografii motoryzacyjnej, a doświadczonymi ekspertami MB Motors. Inicjatywa ta jest częścią długoterminowej strategii firmy mającej na celu budowanie eksperckości poprzez dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pierwsza edycja MB Motors Shooting Day – reverse mentoring w branży motoryzacyjnej
  • Reverse Montoring: młodzi fotografowie i eksperci branży motoryzacyjnej dzielą się wiedzą ucząc się od siebie, 
  • Praktyczne doświadczenie: sesje zdjęciowe na Torze Poznań i w plenerze pozwoliły poznać pracownikom MB Motors nowoczesne podejście do fotografii mobilnej samochodów, 
  • Przygotowanie do kariery: szkolenia eksperckie przeprowadzone przez pracowników MB Motors wyposażyły młodych fotografów w niezbędne narzędzia do rozpoczęcia pracy w branży motoryzacyjnej. 

W trakcie wydarzenia Karol Gajewski @shot.by_k, Szymon Rybicki @szymus_cars oraz Oskar Nowicki @sv_projects_ zwycięzcy konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Mercedes-Benz MB Motors podczas tegorocznego Poznań Motor Show podzielili się swoimi umiejętnościami i spostrzeżeniami dotyczącymi fotografii mobilnej, kluczowej dla efektywnej promocji samochodów w mediach społecznościowych – zarówno tych o sportowej charakterystyce i designie, jak i tych bardziej popularnych modeli. W trakcie sesji zdjęciowej na torze wyścigowym w Poznaniu oraz w malowniczych plenerach pod Poznaniem, przybliżyli nowoczesne podejścia do fotografowania samochodów, podkreślając znaczenie detali takich jak kadr, światło oraz kompozycja w kreowaniu dynamicznych i estetycznych obrazów zatrzymujących wzrok użytkownika smartfona.   

  

W odpowiedzi, eksperci MB Motors z dziedzin sprzedaży, produktu i promocji przekazali swoją wiedzę wynikającą z ich wieloletniego doświadczenia, co z pewnością wyposażyło uczestników szkolenia w narzędzia niezbędne do efektywnego startu kariery w branży motoryzacyjnej.  

MB Motors Shooting Day to nie tylko możliwość dla młodych pasjonatów motoryzacji i fotografii do zdobycia praktycznego doświadczenia, ale także okazja dla naszych ekspertów do zrozumienia, jak nowoczesne technologie i świeże spojrzenia mogą być wykorzystane w naszej branży – powiedział Remik Świątek, Dyrektor Zarządzający oddziału MB Motors w Poznaniu. – Jesteśmy dumni, że możemy wspierać innowacyjność i edukację, jednocześnie promując nasze najnowsze modele samochodów – dodał. 

Podsumowując, pierwsza edycja MB Motors Shooting Day okazała się być nie tylko sesją zdjęciową, ale prawdziwym warsztatem umiejętności, z którego obie strony wyszły z nową, cenną wiedzą.   

Mercedes-Benz MB Motors planuje kolejną edycję wydarzenia, która tym razem odbędzie się w Warszawie.    

MB Motors specjalizuje w dostarczaniu unikalnych doświadczeń z użytkowania samochodów marki Mercedes-Benz. W trzech lokalizacjach w Polsce wraz z zespołem 350 ekspertów i pasjonatów tej najstarszej marki motoryzacyjnej przenosi klientów w świat nowoczesności i prestiżu, oferując coś więcej niż tylko samochód – doświadczenie, które pozwala na odkrywanie i wyrażanie własnego ja. Dlatego Mercedes-Benz MB Motors stawia swoich klientów na czele technologicznej rewolucji oferując im innowacje, które nie tylko rozwiązują i wspierają codzienne wyzwania, ale także definiują ich status oraz styl życia.   

© 2021 MotoPoznań

Realizacja