Żużlowcy z miejskim wsparciem przed sezonem

Żużlowcy z PSŻ Poznań spotkali się w Urzędzie Miasta z zastępcą prezydenta Poznania Jędrzejem Solarskim. Oprócz dyskusji na temat dalszej współpracy była to okazji do podziękowanie za wsparcie, także finansowe.

Żużlowcy z miejskim wsparciem przed sezonem

PSŻ został reaktywowany w 2017 roku po kilkuletniej przerwie w działaniu. Od samego początku klub żużlowy mógł liczyć na wsparcie miasta, które w obu dotychczasowych sezonach wspomogło go dotacjami w wysokości 350 tysięcy złotych. Te pieniądze pozwoliły drużynie powrócić do rozgrywek, do których nie przystępowali wcześniej od 2012 roku.

Solarski nie ma wątpliwości, że przekazane dotacje zostały przeznaczone na właściwy cel. Podkreśla, że żużel cieszy się w Poznaniu dużym zainteresowaniem i przyciąga na golęciński stadion całe rodziny. Drużyna powoli spłaca zaufanie także swoimi wynikami – w poprzednim sezonie zajęła w II lidze piąte miejsce, a do nowej kampanii przystąpi już 31 marca. Prezes PSŻ, Arkadiusz Ładziński, wierzy jednak, że dzięki wsparciu wyniki będą jeszcze lepsze.

Miasto Poznań stara się także o zwiększenie frekwencji na meczach żużlowych. Obecnie na stadion POSiR na Golęcinie przychodzi średnio po 2,5 tysiąca kibiców, ale w planach jest modernizacja obiektu, która ma zwiększyć jego atrakcyjność. Do tego 19 maja zorganizowana ma zostać specjalna akcja, która oprócz żużlowych atrakcji zapewni poznaniakom możliwość wykonania bezpłatnego, profilaktycznego badania.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja