Jacek i Diego: Motocyklowa przygoda przez Europę w imię miłości do zwierząt

Nieczęsto spotyka się takie połączenie: pasja podróżowania na dwóch kołach i głęboka miłość do czworonogów. Jednak Jacek Borowski znalazł sposób na to, jak te dwie pasje połączyć w jedno niezwykłe przedsięwzięcie.

Jacek i Diego: Motocyklowa przygoda przez Europę w imię miłości do zwierząt

Jacek Borowski był już gościem naszego programu „Hej Poznań” dwa razy. Za pierwszym razem opowiadał o niezwykłej podróży, która miała miejsce przez całą Europę. Towarzyszył mu wtedy jego wierny towarzysz – pies Diego. Tym razem opowiedział o kolejnej, równie ekscytującej wyprawie, tym razem po Polsce.

„Podróże z Diegem przyniosły mi więcej radości i niezapomnianych chwil, niż kiedykolwiek mogłem się spodziewać. Myślałem, że po naszej europejskiej wycieczce nic nie będzie w stanie jej równać, ale Polska zaskoczyła nas równie pozytywnie.” – wspominał Jacek w rozmowie z Piotrem Szulcem.

Początek tej krajowej podróży miał miejsce w malowniczych Bieszczadach. To właśnie tam Jacek i Diego zostali ambasadorami schroniska dla zwierząt w Gaju. Ich misją, jako ambasadorów, stało się promowanie adopcji zwierzaków i dbanie o ich dobro. Co więcej, schronisko Gaja, które wsparli, posiada nawet swoją telewizję z programami specjalnie dla psów i kotów, co świadczy o ich zaangażowaniu w sprawę czworonogów.

Podczas wędrówki po Polsce Jacek i Diego nie tylko zachwycali krajobrazami i kulturą, ale także działali na rzecz dobra zwierząt. Rozdawali specjalne dyplomy osobom, które postanowiły adoptować psa czy kota ze schroniska, a także tym, którzy chcieli promować tę ważną ideę. Nasza redakcja miała zaszczyt otrzymać jedno z tych wyróżnień.

Czy Jacek i Diego planują kolejne wyprawy? Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi, ale z pewnością wielu z nas chciałoby usłyszeć o kolejnych przygodach tego niezwykłego duetu. Jedno jest pewne – ich podróże są dowodem na to, że miłość do zwierząt i pasja podróżowania mogą iść w parze, tworząc niezapomniane wspomnienia.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja