21 kwietnia 2024

Wielkopolanki za Kółkiem

Już za niecałe dwa tygodnie kolejny rajd turystyczno-nawigacyjny „Wielkopolanki za Kółkiem” organizowany przez Autombilklub Wielkopolski przy współpracy z powiatem poznańskim. To coroczna impreza organizowana wyłącznie dla pań z okazji Dnia Kobiet. Trwają zapisy dla chętnych. To już kolejny rok, kiedy z okazji Dnia Kobiet, męska część członków Automobilklubu Wielkopolskiego organizuje wyjątkowe wydarzenie dla pań – […]

Wielkopolanki za Kółkiem

Już za niecałe dwa tygodnie kolejny rajd turystyczno-nawigacyjny „Wielkopolanki za Kółkiem” organizowany przez Autombilklub Wielkopolski przy współpracy z powiatem poznańskim. To coroczna impreza organizowana wyłącznie dla pań z okazji Dnia Kobiet. Trwają zapisy dla chętnych.

To już kolejny rok, kiedy z okazji Dnia Kobiet, męska część członków Automobilklubu Wielkopolskiego organizuje wyjątkowe wydarzenie dla pań – rajd turystyczno-nawigacyjny wyłącznie dla nich.

Uczestniczki poprzednich edycji wielokrotnie wskazywały, że to impreza, w której bardziej niż wynik cieszy sam fakt uczestnictwa i przebywanie w gronie innych pań podczas motoryzacyjnej przygody. 

Trasa została podzielona na dwa odcinki. 

Pierwszy obejmuje przejazd przez miasta, miasteczka i wsie powiatu poznańskiego, przebiegając przez tereny ukazujące historię, współczesność i piękno natury. 

„ Złożoność siatki dróg i skrzyżowań oraz nietuzinkowe rozwiązania architektoniczne mijanych domów i osiedli mieszkaniowych z pewnością zostaną na długo w Waszej pamięci. Nie zabraknie też ukrytych zagadek, a szczególna uwaga, będzie potrzebna do znalezienia Punktów Kontroli Przejazdu i ich notowania w Karcie Przejazdu”  – zapowiadają organizatorzy

Przejazd będzie odbywał się w normalnym ruchu drogowym, według wskazanych wytycznych i przy zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak podkreślają organizatorzy, w tej rywalizacji liczy się dokładność, a nie czas. 

Drugą część rajdu stanowią próby sprawności kierowania pojazdem, czyli odpowiednie i szybkie pokonanie fragmentów Toru Poznań pod okiem wykwalifikowanych sędziów. 

W programie nie zabraknie także konkurencji dodatkowych, w tym m.in. turnieju strzeleckiego, testów wiedzy czy próby przejazdu pojazdem specjalnym.

Rajd dostępny jest wyłącznie dla kobiet, które startują jako załoga – kierowca i pilot. Możliwe jest jednak zabranie ze sobą dodatkowych pasażerów.  Rajd odbędzie się 7 marca. 

Zapisy odbywają się poprzez formularz online. Regulamin także dostępny jest online.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja