19 lipca 2024

Jak poprawić tak, by nie zepsuć?

Nowy Mercedes-Benz GLC SUV – nowa generacja najlepiej sprzedjącego się SUVa Mercedesa wchodzi na nowy poziom!

Jak poprawić tak, by nie zepsuć?

Liczby nie kłamią – GLC SUV to absolutny hit sprzedaży, który kontynuuje passę dzięki wprowadzeniu zupełnie nowego modelu.

Zmieniło się wszystko, od silników, linii nadwozia, po najnowocześniejsze technologie bezpieczeństwa i multimedia.

Pierwsza zmiana, którą dojrzą zainteresowani, to zupełnie nowy design nawiązujący do next-genowych Mercedesów.

Piękne proporcje nadwozia SUV, subtelne i nieoczywiste przetłoczenia na bokach oraz nowe reflektory, które bezpośrednio łączą się z osłoną chłodnicy podkreślają optycznie szerokość auta. Design nadwozia oczywiście idzie w parze z jego funkcjonalnością. Głównym zamysłem projektantów było stworzenie nowego wymiaru komfortu akustycznego wewnątrz. Minimalny współczynnik oporu powietrza Cd wynosi 0,29 – co oznacza, że nowa generacja jest o 0,02 lepsza od poprzednika (Cd = 0,31). Te liczby mogą nie mówić wiele, ale na pewno każdy podróżujący Nowym GLC odczuje ciszę, jaką spowodowały.

Zmieniły się również silniki. Wszystkie jednostki, czy to benzyna czy diesel, mają 2 litry pojemności i otrzymały układ miękkiej hybrydy by wyznaczać standardy efektywności. Dostępne są również hybrydy Plug-In, które zachwycają zasięgiem “na samym prądzie” – ponad 100km!

W nowej generacji GLC pojawiły się również funkcje, które zdecydowanie ułatwiają jazdę SUVem w miejskiej dżungli oraz poza nią. Jedną z nich jest opcjonalna skrętna tylna oś do 4,5 stopnia, która zmniejsza średnicę zawracania o 90cm!

Wyjeżdżając z miasta GLC prezentuje nam kolejną z nowinek – system inteligentnych świateł DIGITAL LIGHT. Każdy z reflektorów posiada tylko 3 źródła światła, ale do tego 1 300 000 luster, które bardzo precyzyjnie sterują ich wiązką. Dzięki nim zobaczymy, jak z nocy robi się dzień! Wrażenie jest niesamowite!

Do środka wsiadamy witani najnowszym systemem Mercedes Benz User Experience, w skrócie MBUX i asystentkę głosową. Dwa duże wyświetlacze spektakularnej jakości w standardzie sprawiają, że wnętrze staje się jeszcze bardziej przyjazne, cyfrowe i inteligentne.

MBUX kontaktuje się z nami przy pomocy komendy “Hej Mercedes!” i pomaga nam w różnych czynnościach. Od wprowadzenia nawigacji, zadzwonienia do rodziny, aż po sprawdzenie jaka będzie pogoda. Ponadto, wewnątrz otacza nas aż 15 głośników systemu nagłośnienia Burmester, więc możemy powiedzieć wprost – Nowy GLC to filharmonia na 4 kołach.

Nowe GLC jest nie tylko piękne, ergonomiczne i supermultimedialne, ale również niezwykle zaawansowane technologiczne.

Jak każdy Mercedes, jest wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa jak aktywny tempomat DISTRONIC, czujnik zmęczenia, czy Asystent Układu Kierowniczego, dzięki któremu przez chwilę możemy zobaczyć jak GLC prowadzi się sam.

Testowany przez nas model to GLC 220d 4MATIC – 197 konna jednostka diesla z miękką hybrydą wspierającą dodatkowymi 23KM podczas ruszania i przyśpieszania.

Ceny nowego GLC w Polsce startują z poziomu ok. 240 tys. złotych. Warto zaznaczyć, że wszystkie wersje najpopularniejszego Mercedesa mają teraz w standardzie napęd na cztery koła.

Dokładnie taki samochód można nabyć w salonie:

© 2021 MotoPoznań

Realizacja