Od wtorku kolejna zmiana w organizacji ruchu na ul. Pokrzywno

Trwa przebudowa ul. Pokrzywno, w ramach której nie tylko wymieniana jest nawierzchnia jezdni, ale także powstają nowe chodniki i droga rowerowa. We wtorek, 24 stycznia, w związku z postępem prac, zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie.

Od wtorku kolejna zmiana w organizacji ruchu na ul. Pokrzywno fot. PIM

 

Przebudowa ul. Pokrzywno podzielona jest na etapy, dzięki którym możliwe jest utrzymanie ruchu, który jednak odbywa się wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, we wtorek, 24 stycznia, odcinek z ruchem wahadłowym zostanie przesunięty na fragment od skrzyżowania z ul. Żurawicką w kierunku Krzesin. Koniec wyznaczono na wysokości posesji 21C, czyli w rejonie przystanku autobusowego „Strzyżowska” w kierunku centrum miasta.

Ruch prowadzony będzie lewym pasem ruchu na odcinku od ul. Strzyżowskiej do posesji nr 21C, a prawym na fragmencie od ul. Żurawickiej do ul. Strzyżowskiej.

Jednocześnie, wykonawca przewiduje, że po ok. tygodniu prac na lewym pasie, będzie mógł skrócić odcinek objęty ruchem wahadłowym. W ramach nadchodzących zmian przesunięty zostanie na drugą stronę skrzyżowania z ul. Strzyżowską i Dębicką tymczasowy przystanek dla autobusu jadącego w stronę Krzesin. Obecnie jest on przy posesji nr 20, po zmianie działał będzie przed posesją nr 18.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.