22 czerwca 2024

Będą zmiany przy ul. Wańkowicza. Jej przedłużenie zostanie rozbudowane

Ulica, która stanowi przedłużenie ul. Wańkowcza w Poznaniu zostanie rozbudowana. Inwestycja obejmie też m.in. budowę nowego oświetlenia, kanalizacji deszczowej czy też pobocza.

Będą zmiany przy ul. Wańkowicza. Jej przedłużenie zostanie rozbudowane fot. PIM

 

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę robót budowlanych związanych z rozbudową ulicy stanowiącej przedłużenie ul. Wańkowicza. Celem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu użytkowników drogi.

W ramach prac jezdnia zostanie utwardzona, a po obu jej stronach pojawią się nowe chodniki. Wykonawca będzie musiał wybudować m.in. nowe oświetlenie uliczne, kanał technologiczny oraz kanalizację deszczową, która pomoże także w uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej w obszarze pasa drogowego, do czego również zostanie zobowiązany.

Do zadań w ramach inwestycji należeć będzie też m.in. budowa zatok postojowych oraz pobocza, a także montaż elementów małej architektury.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 130 dni od dnia podpisania umowy na realizację zadania. Oznacza to, że prace zostaną zrealizowane prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

autorka: A. Karczewska

fot. PIM

© 2021 MotoPoznań

Realizacja