Remont ul. Inflanckiej – od piątku ruch jednokierunkowy!

W piątek rozpoczną się prace zasadnicze związane z remontem nawierzchni jezdni na ul. Inflanckiej. Oznacza to, że wprowadzone będą tymczasowe zmiany w organizacji ruchu, czyli utrudnienia dla kierowców.

Remont ul. Inflanckiej – od piątku ruch jednokierunkowy! fot. ZDM

 

Remont rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, ale do tej pory nie powodował utrudnień w ruchu kołowym. Teraz jednak rozpoczną się prace zasadnicze, podczas których zrywana będzie obecna nawierzchnia, a następnie układana nowa.

Inwestycja obejmuje odcinek od ul. Pawiej do ul. Piłsudskiego, czyli fragment, na którym obecne warunki jazdy nie należą do komfortowych z powodu mocno zniszczonej już jezdni.

Jak informuje ZDM, 26 maja (piątek) rozpocznie się tam frezowanie nawierzchni północnej nitki. Ruch zostanie przekierowany na nitkę południową, gdzie będzie odbywał się ruch jednokierunkowy od ul. Pawiej do ul. Piłsudskiego. Objazd na czas remontu został poprowadzony ulicami: Inflancką, Bobrzańską i Żegrze.

Utrzymane będą wyjazdy z dróg osiedlowych w ul. Inflancką w kierunku ul. Piłsudskiego.

Zmiany będą obowiązywać do drugiego tygodnia czerwca. Od 13 do 30 czerwca będzie realizowany drugi etap inwestycji, czyli na nitce południowej. Wówczas ruch jednokierunkowy będzie prowadzony na jezdni północnej.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja