Niesamowity Pojedynek: Myśliwiec F-16 kontra McLaren na lotnisku Ławica

Nietypowy wyścig z udziałem samolotu myśliwskiego F-16 i samochodu to jedno z najważniejszych wydarzeń drugiego dnia obecności ekipy Positive Ways w Poznaniu. Spektakl ten obserwowały tłumy widzów, którzy zebrali się na Torze Poznań, aby zobaczyć ten jedyny w swoim rodzaju pojedynek.

Niesamowity Pojedynek: Myśliwiec F-16 kontra McLaren na lotnisku Ławica

Przez cały dzień na torze panowała gorąca atmosfera. Oprócz nietypowego wyścigu, organizatorzy zaplanowali także kilka 20-minutowych sesji szybkich jazd oraz paradę, podczas której na torze pojawiły się wszystkie pojazdy biorące udział w wyprawie PositiveWays 2023. Nie zabrakło też znanych osobistości. W jednym z samochodów zasiadł Ben Collins, brytyjski kierowca wyścigowy, znany z programu Top Gear. Na torze obecna była również ekipa Kamena Rally Team, która planuje wystartować w najtrudniejszym rajdzie świata – Dakar 2024.

Nietypowy wyścig pomiędzy samochodem a myśliwcem F-16 z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach okazał się największym wydarzeniem dnia. Za kierownicą samochodu siedział Łukasz Gogulski, który miał okazję uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu po wylicytowaniu tej możliwości w 2021 roku za kwotę 265 tys. zł. Wszystkie środki uzyskane z aukcji zostały przekazane na cele charytatywne.

Start wyścigu nastąpił około godziny 13:00. Pomimo dużych starań, samochód nie był w stanie sprostać prędkości myśliwca F-16. Ten niezwykły pojedynek zakończył się zwycięstwem samolotu, który na trwałe zapisał się w historii tego nietypowego wydarzenia.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja