22 czerwca 2024

Truck Grand Prix of Poland już w tym miesiącu. Znamy szczegóły

Truck Grand Prix of Poland to pierwsze takie wyścigi w Polsce, które już niedługo zagoszczą na Torze Poznań. O szczegółach wydarzenia oraz o jubileuszu 100-lecia istnienia Automobilklubu Wielkopolska rozmawialiśmy z Bartoszem Bielińskim.

Truck Grand Prix of Poland już w tym miesiącu. Znamy szczegóły
Truck Grand Prix of Poland to coroczne wydarzenie sportowe, które po raz pierwszy zawita do Polski. Jest to jedno z najważniejszych i najbardziej ekscytujących wydarzeń dla miłośników motosportu w Poznaniu. Podczas dwudniowych wyścigów kierowcy ciężarówek będą rywalizowali ze sobą na specjalnie przygotowanej trasie, pokonując określoną liczbę okrążeń. Do tej pory wyścigi rozgrywały się na torach w całej Europie, a z okazji 100-lecia istnienia Automobilklubu Wielkopolska postanowiono zorganizować je w Poznaniu.
„Wyścig składa się z dziewięciu rund, które rozgrywane są na torach europejskich. My jesteśmy czwartą rundą Mistrzostw Europy, a rywalizacja rozpoczęła się już dwa tygodnie temu we włoskim Misano” – dodaje Bartosz Bieliński.
O tytuł Mistrza Europy w Poznaniu zawalczy czternaście zespołów i ich zawodnicy. Wydarzenie rozpocznie się w piątek i tego dnia odbędą się treningi, które również będzie można podglądać. Główna rywalizacja, która będzie składała się z kwalifikacji oraz wyścigów rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli. Wyścigom będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje, takie jak rundy Suzuki Swift Cup Europe oraz Mistrzostwa Polski Trofeo di Serie (Fiat 500). Truck Grand Prix of Poland to nie tylko rywalizacja wśród kierowców ciężarówek, ale także wydarzenia towarzyszące, takie jak atrakcje dla dzieci, strefa gastronomiczna i inne formy rozrywki. Dla najmłodszych przygotowana będzie specjalne miejsce z dmuchańcami oraz malowaniem twarzy. Między wyścigami fani będą mieli okazje podpatrzeć najnowsze trendy i technologie w branży motoryzacyjnej w strefie Innovation Camp.
„Pokazane zostaną ciężarówki elektryczne oraz napędzane na gaz. Swoją strefę będzie miał główny sponsor wydarzenia – Goodyear, który zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie” – zaznacza Bartosz Bieliński.
Przygotowanie infrastruktury do wyścigu Truck Grand Prix of Poland nie było łatwym zadaniem, dodaje gość programu „Hej Poznań”. Znacznych nakładów pracy wymagało przygotowanie infrastruktury towarzyszącej, takiej jak trybuny dla widzów, zaplecze dla zespołów i mediów, oraz strefy gastronomicznej. Dzięki determinacji i wysiłkom zespołu organizacyjnego, wyścig stał się możliwy do zrealizowania i przyciągnie liczne grono kierowców i fanów motosportu. Impreza nie będzie jedyną organizowaną w ramach jubileuszu 100-lecia powstania Automobilklubu Wielkopolski. Z tej okazji przygotowano serię wydarzeń i inicjatyw, które uczczą i upamiętnią ich długotrwałe zaangażowanie w rozwój sportów motorowych i motoryzacji. We wrześniu odbędzie się specjalny wyścig jubileuszowy, w którym wezmą udział zarówno nowoczesne samochody wyścigowe, jak i pojazdy zabytkowe. Będzie się to wiązało z obchodami 50-lecia istnienia Komisji Pojazdów Zabytkowych.
„Z kolei w wakacje chcemy pokazać małą inscenizacje w Hotelu Bazar, ponieważ to tam 25 sierpnia odbyło się podpisanie aktu powołującego Automobilklub. Zaprezentujemy też swoje osiągnięcia” – dodaje Bartosz Bieliński.
Truck Grand Prix of Poland będzie się odbywało w dniach 23-25 czerwca, a bilety na wydarzenie nadal są dostępne.

autorka: Z. Biskup

© 2021 MotoPoznań

Realizacja