19 lipca 2024

Moc atrakcji podczas VI Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów

Dziesiątki wozów strażackich oraz kilka wozów specjalnych innych służb można podziwiać w sobotę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To już 6. edycja Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów.

Moc atrakcji podczas VI Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów

 

Wydarzenie rozpoczęła wyjątkowa parada, która przejechała przez Poznań, wyruszając spod stadionu przy ul. Bułgarskiej, by dotrzeć na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Odwiedzający mogą podziwiać zarówno zabytkowe klasyki, które dawniej używano w PSP i OSP, jak i najnowocześniejsze modele wozów. Do Poznania przyjechały pojazdy z całej Polski – także te pochodzące z kolekcji prywatnych osób. Nie brakuje też imponujących wozów policyjnych oraz pomocy drogowej.

W ramach strażackiego miasteczka, jakie powstało na terenie MTP, odbywa się szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. W programie znalazły się m.in. pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych czy akcji ratunkowych. Można także z bliska przyjrzeć się specjalistycznemu sprzętowi, na co dzień używanego w służbie strażackiej.

Najmłodsi mogą też sprawdzić swoje umiejętności i sprawność w konkurencjach sprawnościowych, a także – pod okiem doświadczonych strażaków – ugasić pożar.

Na miejscu można też zapoznać się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w dziedzinie pożarnictwa. Wydarzenie potrwa do godziny 17:00.

autorka: A. Karczewska

© 2021 MotoPoznań

Realizacja