W poniedziałek rozpocznie się remont części wiaduktu Kosynierów Górczyńskich

W poniedziałek rozpocznie się naprawa zachodniej nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich w Poznaniu. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu.

W poniedziałek rozpocznie się remont części wiaduktu Kosynierów Górczyńskich fot. PIM

 

Zachodnia nitka jest w złym stanie technicznym, dlatego konieczne jest wykonanie jej naprawy. Jak wyjaśnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskiej, na głowice podpór i środkowe przęsło oddziałuje woda z systemu odwodnienia, przez co beton i stal konstrukcyjna obiektu ulegają korozji.

Prace będą prowadzone nad trasą kolejową Warszawa-Berlin, na nitce wyjazdowej z miasta. Od poniedziałku, w związku z rozpoczęciem prac wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Na odcinku ok. 450-metrów kierowcy będą mogli poruszać się dwoma pasami z maksymalną prędkością 30 km/h. Z ruchu wyłączony będzie prawy pas ruchu.

Po zjeździe z wiaduktu kierowcy będą mogli korzystać z pasu do skrętu w prawo.

Jednocześnie nitka pozostanie zamknięta dla pieszych i rowerzystów, którzy zostaną skierowani na ciąg pieszo-rowerowy wschodniej nitki, na odcinek od wjazdu na wiadukt do ul. Rakoniewickiej.

W ramach prac wykonawca wykona naprawę izolacji obiektu i konstrukcji nośnej odcinka wiaduktu. Oznacza to m.in. częściową rozbiórkę nawierzchni jezdni, chodnika, części płyty żelbetonowej i krawężników. Będzie też uszczelniał izolację i kanalizację deszczową. Po naprawie i zabezpieczeniu antykorozyjnym powierzchni, na zachodniej nitce wiaduktu wykonawca odtworzy zdemontowaną część płyty żelbetowej oraz nawierzchnie chodnika i jezdni.

W poniedziałek odbędzie się demontaż krawężników, a we wtorek rozpocznie się frezowanie nawierzchni jezdni.

„W pierwszym tygodniu listopada wykonawca będzie mógł rozpocząć niezbędne roboty związane z odwodnieniem i izolacją również pod wiaduktem, na terenie należącym do PKP. Ze względu na ruch pociągów na tej uczęszczanej trasie będą one prowadzone przez 4 godziny w ciągu doby, w godzinach nocnych.” – dodaje Jacek Łakomy z PIM

Uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja