Ul. Obozowa odzyskała historyczny charakter. Uporządkowano też kwestię parkowania

Kierowcy i piesi mogą już korzystać z wyremontowanej ul. Obozowej. Inwestycja uzyskała odbiór techniczny. Dzięki wykonanym pracom, udało się przywrócić historyczny charakter ulicy.

Ul. Obozowa odzyskała historyczny charakter. Uporządkowano też kwestię parkowania fot. ZDM

 

Remont na ul. Obozowej był argumentowany dwoma głównymi powodami. Pierwszy to przywrócenie historycznego charakteru ulicy. Drugi, to umożliwienie przejazdu na całej długości.

„Przed remontem parkujące pojazdy blokowały ruch, a widok kierowców, którzy nie mieli skrupułów albo też innej możliwości niż jazda po chodniku nie był czymś wyjątkowym” – powiedział podczas odbioru technicznego Jerzy Wróblewski reprezentujący Radę Osiedla Grunwald Południe

Jezdnia zyskała nową podbudowę z tłucznia i betonu, a nowa nawierzchnia została ułożona z bruku. Po wschodniej stronie jezdnię i tereny prywatne oddzielają słupki, by uniemożliwić parkowanie pojazdów.

Z kolei do wykonania nowej nawierzchni chodnika użyto płyt betonowych 50×50 cm. W ramach inwestycji wykonano też opaski kompensacyjne z kostki kamiennej, a zjazdy do posesji z kostki betonowej.

Prace kosztowały niemal milion złotych. Rada Osiedla Grunwald Południe przekazała na ten cel 150 tysięcy złotych ze środków będących w jej dyspozycji.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja