Wyremontują ul. Reymonta. Jak długo potrwają utrudnienia?

We wtorek rozpocznie się remont jednej z ważniejszych ulic Poznania – ul. Reymonta. Potrwa około dwa miesiące i będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu.

Wyremontują ul. Reymonta. Jak długo potrwają utrudnienia? fot. ZDM

 

Inwestycja na ul. Reymonta obejmie odcinek od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego i będzie prowadzona po zachodniej stronie ulicy. Stara, zniszczona nawierzchnia zostanie sfrezowana, a w jej miejsce ułożona będzie nowa. Pojawią się też nowe krawężniki oraz nawierzchnia chodnika po tej stronie ulicy.

Ze względu na zakres robót, zostaną podzielone na etapy, które będą wiązały się z wygrodzeniami pasów ruchu. Prace będą prowadzone pod ruchem, czyli przez cały czas będzie umożliwiony przejazd.

W pierwszych dniach utrudnienia spodziewane są na pracym pasie, w rejonie skrzyżowania z ul. Taborową. Możliwy będzie jednak zarówno wjazd jak i wyjazd z tej ulicy.

Przez cały czas prowadzenia robót, czasowo zamykane będą też fragmenty chodnika.

Mimo, że przejazd będzie zapewniony, kierowcom zaleca się omijanie ul. Reymonta na remontowanym odcinku i przejazd np. ul. Grunwaldzką lub Grochowską. Na tej ostatniej czasowo zniesione będą ograniczenia dotyczące maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów.

Zasadnicze prace na jezdni mają zakończyć się do 31 października, jednak termin ten będzie uzależniony od warunków pogodowych.

Dłużej, bo do połowy listopada mają trwać prace brukarskie na chodniku.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja