29 maja 2024

Kolejne przejścia doświetlone jeszcze przed okresem jesienno-zimowym

Kolejne przejścia dla pieszych w Poznaniu zostały doświetlone jeszcze przed okresem jesienno-zimowym, co ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu. Na których ulicach poprawi się sytuacja pieszych?

Kolejne przejścia doświetlone jeszcze przed okresem jesienno-zimowym fot. ZDM

 

Co roku co najmniej kilkanaście przejść dla pieszych jest doświetlanych przez Zarząd Dróg Miejskich w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w okolicy.

Prace prowadzone w różnych częściach miasta polegają na montażu dodatkowych opraw na niższych słupach i skierowanie strumienia światła pod odpowiednim kątem na przejście. Dzięki temu „zebra” oraz osoby przebywające na niej są lepiej widoczne. To z kolei pozwala kierowcom na wcześniejsze dostrzeżenie pieszych po zmroku.

W okresie wakacyjnym doświetlono przejścia w trzech lokalizacjach: a ulicy Marcelińskiej przy skrzyżowaniu z ul. Sierakowską, Wojska Polskiego przy przystanku „Golęcin”, na ul. Rakoniewickiej przy skrzyżowaniu z ul. Stęszewską oraz pod wjazdem na wiadukt Kosynierów Górczyńskich.

To jednak nie koniec prac w tym zakresie. Wraz z radami osiedli i Miejskim Inżynierem Ruchu wytypowano kolejne miejsca, w których będą przeprowadzone montaże dodatkowego oświetlenia. Jak informuje ZDM, całkowity koszt prac w 24 lokalizacjach wyniesie ok. miliona złotych.

autorka: A. Karczewska

fot. PIM

© 2021 MotoPoznań

Realizacja