Budowa drogi rowerowej w centrum: kolejne zmiany w organizacji ruchu

W związku z postępem prac przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ul. Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej dziś i jutro wprowadzane będą kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Budowa drogi rowerowej w centrum: kolejne zmiany w organizacji ruchu fot. PIM

 

Nawierzchnia jezdni na ul. Estkowskiego i Garbary od strony CYtadeli będzie frezowana, a następnie układana będzie nowa. Prace będą wykonywane na północnej jezdni ul. Estkowskiego, na odcinku od mostu Chrobrego do skrzyżowania z ul. Garbary. Wyłączane będą pasy ruchu od strony Śródki w kierunku centrum miasta.

Co istotne, częściowo zmiany będą też dotyczyć ruchu na przeciwległej, południowej nitce, czyli w kierunku Śródki.

Frezowanie nawierzchni planowane jest też na północnej części skrzyżowania, czyli na wjeździe i zjeździe ze skrzyżowania od strony Cytadeli na ul. Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego.

Zapewniony będzie przejazd w każdym kierunku.

Prace podzielono na etapy i będą wykonywane dynamicznie, co oznacza, że po zakończeniu robót na jednym odcinku będzie on udostępniany, a prace przeniosą się na kolejny.

Dziś planowane jest frezowanie nawierzchni prawego pasa jezdni północnej ul. Estkowskiego na odcinku od mostu Chrobrego do ul. Szyperskiej. Prawy pas od ul. Szyperskiej do Garbary będzie nadal przejezdny. Następnie przywrócony zostanie ruch na prawym pasie od mostu do ul. Szyperskiej, a równolegle wyłączony zostanie kolejny odcinek prawego pasa od ul. Szyperskiej do Garbar.

W kolejnym etapie analogiczne prace planowane są na lewym pasie ul. Estkowskiego. Tam także najpierw wyłączony z ruchu zostanie odcinek lewego pasa między mostem a ul. Szyperską, a po sfrezowaniu nawierzchni i przywróceniu tam ruchu, prace przeniosą się na odcinek między Szyperską a skrzyżowaniem z ul. Garbary. Później frezowana będzie jeszcze część jezdni przy wyspie rozdzielającej od strony ul. Małe Garbary, ale nie będzie się to wiązać z większymi utrudnieniami.

Z kolei w sobotę, 16 września, w godzinach porannych prace będą prowadzone na lewym pasie ul. Estkowskiego, na wylocie w kierunku Śródki. Planowane jest też frezowanie dwóch lewych pasów na północnej nitce ul. Garbary, a więc w kierunku Cytadeli. Po zakończeniu tych prac zostaną przeniesione na dwa prawe pasy na wlocie ul. Garbary od strony Cytadeli.

Układanie nowej nawierzchni ma rozpocząć się w przyszłym tygodniu, od wtorku, 19 września.

Wszelkie prace uzależnione są od warunków pogodowych.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja