29 maja 2024

Prace na Morasku zakończone: osiedlowe, gruntowe ulice w nowej odsłonie

Mieszkańcy czterech ulic na poznańskim Morasku mogą już korzystać z nowego układu drogowego. Inwestycja związana z przebudową ulic, które do tej pory były drogami gruntowymi i bez chodnika.

Prace na Morasku zakończone: osiedlowe, gruntowe ulice w nowej odsłonie fot. PIM

 

Inwestycja prowadzona była na ulicach: Glinienko, Janowo, Knyszyn i Drogocin. Wcześniej były to drogi gruntowe – jedynie fragment ul. Glinienko był utwardzony.

W ramach prac wykonano kanalizację deszczową i nowe oświetlenie, a następnie rozpoczęto prace związane z nawierzchnią.

Ul. Glinienko rozbudowano między ul. Jaśkowiaka i Knyszyn. Ul. Janowo, a także sąsiadujące z nią: Drogocin i Knyszyn przebudowano. Łącznie pracami objęto ok. 630 metrów drogi.

Na jezdniach ułożoną nową, równą nawierzchnię. Wykonano też nowe chodniki, a także zjazdy do posesji i miejsca postojowe, do których wykorzystano kostkę brukową.

Mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa, na skrzyżowaniach ul. Glinienko, Drogocin i Janowo oraz Glinienko, Knyszyn i Łysy Młyn wybudowano wyniesione skrzyżowania.

Z uwagi na fakt, że ul. Knyszyn i Drogocin służą jako dojazd do domów, na końcu każdej z nich wybudowano nowy plac do zawracania.

Prace budowlane już się zakończyły, a użytkownicy mogą już korzystać z nowej infrastruktury. Obecnie trwa procedura odbiorowa.

autorka: A. Karczewska

fot. PIM

© 2021 MotoPoznań

Realizacja