29 maja 2024

Caravans Salon 2023: Wielkie święto branży caravaningowej w Polsce!

Polski świat caravaningu z roku na rok przeżywa prawdziwą rewolucję, czego dowodem jest tegoroczny Caravans Salon. Na powierzchni aż 45 000m2, rozłożonej na 7 pawilonów, zagościła elita branży, oferując zwiedzającym niezwykłe doznania i prezentując najnowsze trendy. Ta imponująca wystawa, która jeszcze niedawno stanowiła część Poznań Motor Show, dziś samodzielnie gromadzi entuzjastów podróżowania na czterech kołach.

Caravans Salon 2023: Wielkie święto branży caravaningowej w Polsce!

Różnorodność oferty – od akcesoriów po luksusowe kampery

Bez wątpienia, branża caravaningowa rozwija się w Polsce w zawrotnym tempie. Dowodem na to jest oferta prezentowana na targach, gdzie obok kamperów i przyczep kempingowych o różnej wielkości i przeznaczeniu, znaleźć można również liczne akcesoria oraz nowatorskie technologie. Miłośnicy luksusu z pewnością nie przejdą obojętnie obok kamperów z garażami na pojazdy, które ceny zaczynają się od kilku milionów złotych.

Spotkanie z prawdziwymi bohaterami vanlife i podróży retro

W pawilonie 4 Caravans Salon odwiedzający mogli nie tylko podziwiać kampery, ale również poznać ich mieszkańców – vanliferów, którzy codziennie żyją na drodze, realizując swoje marzenia. W pawilonie 4 zlokalizowana była również strefa kamperów retro, gdzie pasjonaci z grupy CamperMajstry prezentowali swoje perełki.

Nie tylko kampery: Yacht Salon dla miłośników sportów wodnych

Caravans Salon to nie tylko świat na czterech kołach. W pawilonie 6 miłośnicy sportów wodnych mogli podziwiać jachty, houseboat’y i wiele innych jednostek pływających. Atrakcją były również zawody SUP oraz skimboardingu na ogromnym basenie. Dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na desce, organizatorzy przygotowali specjalne miejsce do testowania sprzętu.

 

fot. S. Toroszewska

© 2021 MotoPoznań

Realizacja