21 lutego 2024

Uciekając przed policją doprowadził do wypadków: nietrzeźwy 73-latek zatrzymany po pościgu

Wczorajszy wieczór na drodze wojewódzkiej nr 434 koło Śremu stał się areną wydarzeń niczym z filmu akcji, gdy 73-letni kierowca samochodu osobowego, podejrzewany o jazdę pod wpływem alkoholu, zignorował próby zatrzymania przez policjantów drogówki. Pościg, który rozpoczął się około godziny 17.15, zakończył się aresztowaniem kierowcy po serii niebezpiecznych manewrów i kolizji drogowych.

Uciekając przed policją doprowadził do wypadków: nietrzeźwy 73-latek zatrzymany po pościgu fot. KPP Śrem

Policjanci z drogówki Śremu, reagując na zgłoszenie o potencjalnie nietrzeźwym kierowcy, natrafili na Mercedesa o podanych numerach rejestracyjnych. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zatrzymał się i zdecydował się na ucieczkę, stwarzając tym samym poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W wyniku jego nieodpowiedzialnych działań doszło do serii wypadków. Kierowca Mercedesa najpierw uderzył w tył Peugeota, co spowodowało, że ten ostatni zjechał do rowu i dachował. Następnie mercedes zderzył się z Fiatem oraz wymusił zjazd na pobocze kierowcy VW T6, który został uszkodzony przez odłamki pojazdów.

Ostatecznie, po zjeździe ze skarpy, Mercedes zatrzymał się na polu uprawnym, gdzie kierowca został zatrzymany przez policjantów.

73-letni mieszkaniec gminy Dolsk, kierujący samochodem, był agresywny i odmówił poddania się badaniu alkomatem. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

Jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło go do zatrzymania prawa jazdy i odholowania pojazdu na parking strzeżony.

Na szczęście, pomimo dramatycznych okoliczności, zdarzenie nie zakończyło się tragicznie. Kierowca Peugeota, który doznał drobnych obrażeń, został zwolniony do domu po badaniach w szpitalu.

Sprawa 73-latka teraz znajduje się w rękach organów ścigania, w tym zarówno kryminalnych, jak i policjantów z zespołu ds. wykroczeń. 

© 2021 MotoPoznań

Realizacja